şükela:  tümü | bugün
  • kaan mercan isimli şahsın, kpss sınavından 53 puan alıp, tek kişi için açılan “fizyoterapist” alımında, işe alınan “tek kişi” olması durumu.

insanların gözünün içine soka soka torpil yapmaya başladılar artık. eskiden torpil yapmanın da bir adabı vardı.

bak: https://twitter.com/…tatus/1264283269480275970?s=21

düzeltme: sağlık bakanlığı değil üniversite imiş. moderatör arkadaşlar başlığı düzeltirse iyi olur. “kpss’den 53 alıp üniversiteye atanan şahıs”
  • bizleri geçtim ak partililerin bile ak parti hükümetine zerre güveni yok. gelecek hükümet düşük puanla işe yerleştirilen herkesi işten kovmalı. tazminatsız. şimdi bu kaan a sorsak selam ve dua ile der. yav siz haram yemeye alışmışsınız. allah sizi ıslah etsin

bazı insanlar var. burada yıllarca kpss de yüksek puan yapıp yerleşemiyorlar. türkiye'den vazgeçip kanada gibi ülkelere göçmen olarak yerleşiyorlar. peki neden? devlet baba da tanıdıkları yok. acayip kirli bir düzen var. haram her yeri.

not : umarım sadece tek kendisi başvuru yapmıştır, umarım ben yanılıyorum. eğer başkaları daha yüksek bir puanla başvuru yaptı ve sen atandıysan haram zıkkım olsun.
  • öncelikle bayram tadında bayramlar diliyorum. ülkemizde fizyoterapist ihtiyacı çok. tıpkı hemşire, doktor ihtiyacı gibi. o yüzden genel alımlarda çok düşük kpss puanı ile alımlar olabiliyor. bu torpil yapıldığı anlamına gelmez. torpil yapılmadığı anlamına da gelmez. çünkü kaç kişi müracaat etmiş, kaçı elenmiş, mülakat olmuş mu gibi değerlendirme de göz önüne alınmalıdır.
    rezalet ise puanı 5/10.
    zorunlu edit. araştırma ( #107712724 ) geldi. rezalet puanı güncellenmiştir.
  • sınava girmiş olması bile şaşırttı açıkçası. genelde böyle durumlarda mail yoluyla atama yapılması nedeniyle şaşırtmıştır.

selam ve dua ile.
  • biz muhalifler zaten kendimize özel sektörde bir şekilde yer buluyoruz. artık muhalif gençlerin de %80’i falan kpss ile uğraşmıyor. yani bizlik bir durum yok.

ak partili gençler düşünsün. tanıdıkları yoksa işsiz kalacak olan kendileri.
  • inşallah "selam ve dua" ile biten yüzlerce mail atmak zorunda kalmamıştır. kpss'den o puanı alıcan (53) bir de üstüne dünya kadar mail. adaletli olmazdı gerçekten.

kaan mercan'cım aldığın maaşı nasıl anana babana gardaşına çoluğuna çocuğuna yediricen? yapma! haram para yedirme. bu yaptığının normal olduğunu kafamıza mıh gibi çaktılar ama normal değil! inançlı biri olsan zaten yapmazdın da, allah'tan korkmuyorsan kuldan utan. ahlaklı, erdemli, onurlu hiçbir insan bunu yapmaz. ha onlara gerek yok cebim dolsun yeter diyorsan da -ki demişsin belli ki- cehennem gerçekten var bilesin. belki yoktur ihtimaliyle yapıyorsan bil istedim.
  • sabah sabah, 53 puanla direkt sağlık bakan'ı olarak atanmış şahıs diye anlayıp, açtığım başlıktır.

bu ülkede hiçbirşeye şaşırmam. olur mu olur.

şükür ki fizyoterapist olmuş. o da olumlu.
  • sözlük'ün cahil kaynadığını gösteren şahıs.

53 nerenin plakası?

o puanı almayı kolay mı sanıyorsunuz? şahıs atanmasın da hak eden mi atansın?
  • 2020/5 atama 88 ile 90 puan atası gerçekleşmiş.
    2020/4 atama 89 ile 94 puan arası gerçekleşmiş.

bu arkadaş sanırım üniversiteye şartlı alımla ataması yapılmış. sadece kpss puanı baz alınarak yapıldığını kesinlikle sanmıyorum.
  • bir fizyoterapist olarak 2018 kpss 90 küsür puanım ile sınavdan tam 19 ay sonra 2020/4 ile zar zor atandım.kendi meslektaşlarım arasında 90 ile 600 küsürüncü oldum.bilmem anlatabiliyor muyum.

bu süreçte de böyle direk şahıs adına spesifik kurs sertifikaları isteyerek 70 ler ile atanan çok gördüm.bunlar kişiye özel biçilmiş kadrolar.eğer ki bu 53 muhabbeti de doğruysa ne denir? atama puanımız hali hazırda neredeyse kpss den 2 sene sonra anca 88 e düştü.arada 30 puanda kaç bin kişi var bilemiyorum.hepsinin hakkı teker teker haram zıkkım olur umarım.

edit:bu şekilde alınan kadrolar üniversite hastanesi kadroları.temelinde çok fark yok ama üniversite hastanesi kadro açar kpss ye göre 5 kişi alacağım der.yüksekten düşüğe sıralar.böyle işte arada sen gel ben sana şartları uydurayım kadroları çıkıyor.