şükela:  tümü | bugün
  • benim gibi kpss'ye hazırlanan arkadaşlara, bu konuda tecrübe sahibi olan yazarların, yayınevi, çalışma kitabı, soru bankası önerilerini içeren başlık.
    tavsiyelerinizi bekliyoruz gençler, herkes bu yolun yolcusu.
    bana şimdilik öabt, genel yetenek ve kültür önerisi lazım.
  • alandan pek anlamam, alan sorularını hasbelkader mesleki birikim ile çözerdim, alan çalışacak vaktim hiçbir zaman olmadı.

gygk'de ise matematik temeliniz yok ise "antrenmanlarla matematik" serisinin ilk ikisini bitirin önce. sıfırdan başladığı için çabuk ilerleyeceksiniz zaten. sonra da murat yayınları olabilir mesela.

tarih için bir şey diyemeyeceğim. üç farklı kaynaktan çalışıp da loto oynar gibi işaretleme yaptığım bir sınav oldu geçen yıl. her üçünde de okumadığım şeyler soruldu. yine de cumhuriyet dönemi edebi eserlere ağırlık vermiş durumdalar, özellikle atatürk'ün sevdikleri veya atatürk'ten bahseden eserlere.

vatandaşlık için de meclis iç tüzüğü, seçim ve hükümet sistemleri önemli gibi duruyor.

ihtiyaç'ın kısa notlardan oluşan kitapları son dönem çalışma için uygundur.
  • yargı, pegem,doğru tercih.

yediiklimden uzak durun derim.
  • pegem, benim hocam, çıkmış ales soruları, ales kaynakları da mat ve tr için alınabilir.
  • son kpss ye girmiş biri olarak;pegemi kesinlikle almanızı öneririm.sinavda pegem denemelerinde ve testlerinde daha önceden çözdüğünü 2 sorunun tıpa tıp aynısını gördüm.sinavda moral de veriyor bu durum.benim hocamı ne kadar çok sevsem de yayınlarını beğenemedim.sadece engin eraydinin(ki o da gitmiş) coğrafya kitapları çok güzeldi gerçekten.almak isterseniz onu alabilirsiniz.keza yargı da kaliteli.simdiden hazırlanacak ve sınava girecek arkadaşlara başarılar dilerim.ben emeklerimin karşılığını alamadım ama siz alırsınız umarım.