1. 5 yıllık bir bölüm bitiren beni de kapsayan sınıflandırmadır.

üstelik ben 4 sene de anadolu öğretmen lisesi okudum ondan önce.

ama, hiçbir bok yapmayıp 35'le atanan arkadaşlarım haklıdır, 85'le atanamayan bizler haksızızdır.

bizi bu hâle düşüren annesini siktiğimin orospu çocuklarının da hiç suçu yoktur.
  2. kpss kazanamamak eziklik göstergesi değildir. kpss başlı başına devletin büyük bir sistem ayıbıdır. bunun yerine alan sınavlarının olması daha mantıklı olur. çünkü kalifiyeli memur alımı olmuyor kpss ile. nice kpss kazanan insan gördüm mal gibi hatta ezikliğinin zirvesini yaşayanlar. oğlum vali olmuşsun ama adam olamamışsın
  3. kendisi bir sıralama sınavı olduğu için kazanma veya kazanamama gibi kavramları barındırmayan sınavla ilgili yanlış bir önerme. bkz. son öğretmen atamalarında 22 puanla 25 puanla bir sürü öğretmen atandı ! sahi neye göre kazanmak ? üniversite kazanılır, lise kazanılır, kurum kazanılır ama bu tarz sıralama sınavları doğrudan kazanma veya kazanamama gibi bir durum içermez. ancak nihayette bir aracı olur. vasıtadır, hedef değil..
  4. kpss'de kazanmak diye bir şey olmadığından yanlış söylemdir.ben gereken puanları almama karşın trt'ye giremedim düşünüyorum neden? sorma neden,götümüze girebilir.