şükela:  tümü | bugün
  • türkiye'deki yapısal işsizliğin sebeplerinden biri, belki de en önemlisidir. counter-strike zamanlarından kalma bu doğa olayını ilk olarak kim, hangi kafayla ve ne amaçla nick olarak kullanmış; yetinemeyip bir de mail adresi almış, gerçekten o kişiyle tanışmak istiyorum..

ek: sahibi bulundu..
  • mail adresiyle işverene mesaj verir. " abi sen bana iş ver ben hallederim " gibi anlamlara da gelir. ayrıca ;

(bkz: saksıya fesleğen gibi oturturum anlamı da çıkar)
  • kral_baba'yı bilmiyorum ama sanırım bu işi yapan yakın arkadaş çevresini tanıdım hep. aga eyvallah hepimiz ergen olduk, liseli olduk, 13 yaşında alınan nick'lerimiz oldu. mesela benim akşam yalnız başıma tuvalete bile gidemememe rağmen nick'im "lord of the dark"tı ancak liseden sonra üniversitede son bulması lazımdı bu furyanın. hadi o da olmadı diyelim ama iş hayatında bunların ne iş var gözünü seveyim?

üniversitedeyken inşaat mühendisi bir arkadaşım vardı. çocuk son sınıf. tez yazıyor, proje yapıyor, sabahlara kadar ders çalışıyor mezun olmak adına. artık tezini verecek okula. çıktı almaya gittik bir fotokopiciye. belki tesadüfen oradaydım ama işte bu ana tanıklık ettim. fotokopici verdi tezi, kapağına bir baktım abooo. "kara_amele1987@..." gerisini okumadım. adam tez yazmış, bitirecek okulu. kim bilir günün birinde oturacağımız evi tasarlayıp, inşa edecek. ama mail? kara_amele ney laan? o mail adresiyle mezun oldu ya işte o türk eğitim sistemine inancım bir kez daha sarsıldı. çünkü o tezi hoca okusa o mail adresini görür ve dekanlığa öğrencinin tekrar üniversite 1.sınıftan başlaması gerektiğini söyleyen bir dilekçe yazardı. evet arkadaşlar kara_amele şu anda inşaat mühendisi haberiniz olsun. yaptığı dairelerde oturuyo olabilirsiniz.

ha bir de çalıştığım işyerinde stajyer öğrencilerle ben ilgileniyorum. mail gönderip aldığım adreslere inanamazsınız. of ki ne of.

yalniz_yakamoz@...
    delikanli_kurt_ccc@...
    pinky-girl@...
    immortal_evil@...
    babyface_93@...
    electronic_boy_bursa@...

bunlar da yakında çevre mühendisi, elektrik-elektronik mühendisi olarak aramızda yerlerini alacaklar haber vereyim dedim.

hadi üniversitede yaptın bunu ama iş hayatında niye uzatıyorsun arkadaşım. isim soy isimle mail almak çok mu zor lan? demek ki zormuş. hayatımdaki en efsanevi mail adresi ise zamanında iş başvurusunda bulunduğum bir şirketteki adamın adresiydi.

"beykozlu_cilgin_23cm@..."

ve ben oraya işe girmek istedim, düşünebiliyor musun? verilmiş sadakam varmış da giremedim işe. adam hem çılgın, hem 23 cm. ortama bak amına koyim.

not: şaka şaka adres öyle değildi. "sariyerli_cilgin_23cm@..."ydi. beykozlulardan özür dilerim.
  • minikbirkedipipimiyedi@hotmail.com mail adresiyle iş aramak gibidir. gmail olsa belki ama hotmail olması sıkıntılı :/
  • seven_ceker_aciyi@... ile aramanin* yandan yemisidir.
  • ne_is_olsa_yaparim_efendym@hatmeyil.com

ile aranırsa daha başarılı bir kariyer planlamasının ilk basamağı olacaktır.
  • işi gereği bu tarz maillerle muhatap olup yine işi gereği ortalık yerde bu bilgileri paylaşmamaları gerektiğini bilmeyen andavalların üzerinden şakalar komiklikler yaptığı adresler.

evet komik görünüyor gerçekten iş başvurusunda bulunan adayların en azından bu tarz detaylara önem vermesi gerekir.ama hahahah gerizekalıya bak bu maille işe başvurmuş küçümsemesi nedir.boş zamanınız bol zaten araştırın ciddi ciddi analiz edin.

bu gözler de benzer mail adresine birine ait bir yatırımcının daha geçen hafta 100.000 $ fonlama yaptığını gördü mesela.baksan uğraşmazsın bile ama öyle olmuyormuş demek ki.
  • yaşı gençtir, gençlik ateşi ile düşünmeden yapılmıştır, anlarız. birisinin cv'sini inceliyordum; evli barklı adam, çocuğu var, ne hikmetse fotoğrafı da var.

email adresi : cuteboy_72@ ..
    yabancı dil : aşırı derece.
    iş tecrübesi : kişisel laptopım var.

işi, şansın ötesinde bir yere bırakıp kaçmaktır.
  • iş arayan olsa neyse de, çalışma arkadaşlarımdan birinde gördüm ben benzer bi adres. adam yanımda form dolduruyordu, baktım bankaya kredi başvurusu yapıyormuş, 20 bin lira. verdiği mail adresi de crazyboi_serkan85@hotmail.com (ismi değiştirdim)

şahsen bankanın yerinde olsam sadece bu yüzden kredi vermeyip bi miktar da borç çıkarırdım herife.