şükela:  tümü | bugün
  • tek kelimeyle mukemmel bir ortam. sahipleri, calisanlari, ortamin dogalligi ve tabi ki icinde barindirdigi hayvanlar... hepsi insana harika bir enerji veriyor. oraya gidip dolu dolu bir gun gecireceksin, zınk diye butun derdinden tasandan kurtulacaksin. terapi gibi vallahi.
  • ülke sınırları içerisinde bu işi iyi ve severek yapan sayılı insanlardan olan mükemmel bir çift tarafından hizmet veren çiftlik. hayvan besleyenlerin korkulu rüyası olan sömürücü kişilerin aksine buradaki insanlarla konunun en son geldiği yer paradır. facebook ve youtube'dan düzenli olarak bilgilendirici videolar çekerek köpek sahiplerini, köpek severleri dahası hayvan severleri bilinçlendiriyorlar. ekstra bir durum olmaması durumunda hemen her zaman online ya da telefon ile yardım alabiliyorsunuz. gerek hayvanlarla dolu güzel bir gün geçirmek adına gerekse köpeğinizi gözünüz arkada kalmadan eğitime, konaklamaya bırakabileceğiniz harikalar diyarı.
  • köpeğe olan ilgisi hayvan sevgisinden ziyade ego tatmini (güçlü olsun, güzel olsun, saldırgan görünsün vs.) olan bir millete sabırla aklın/bilmin ışığında yol gösteren çiftlik/ youtube kanalı.
  • köpek seçimindeki kriterler, köpek bakımında ve eğitiminde yapılması ve yapılmaması gerekenler hakkında birçok yararlı bilgi veren youtube kanalı.

https://youtube.com/user/kralailesitv adresinden ulaşılabilir.
  • bugün çağrı'yı evimizde misafir ettik. çok ilgili ve olaya hakim... kapıdan girer girmez dino üzerinde harika bir etki kurdu. kaybettiğimiz sürü liderliğiniyse bize geri verdi... köpek eğitiminden ziyade sahip eğitimi yapan ve sürünün huzur içinde, kurallar çerçevesinde mutlu mesut yaşaması olanağının önünü açan bir zihniyeti getirdi evimize, sağolsun...
  • 36 günlük bir pitbull sahiplendim.
    50 günlük iken oyun amaçlı dahi olsa elimi ısırma huyunu bir türlü yenemedim.

ilerisi için beni korkuttu bu durum.
    hemen profosyonel destek almak istedik ve kral köpek ailesi'nin kapısı çaldık.

çağrı evimize gelir gelmez inanılmaz bir enerji verdi oğlumuza. sadece ve sadece 1 dakika içinde(yanlış okumadınız yazı ile bir) benim 2 haftadır o kadar uğraşmama rağmen ısırma huyunu köpeğimden silip attı desem yeridir. bize nasıl yapmamız gerektiğini anlattı ve 1 günün sonunda bizim köpeğimiz tamami ile bıraktı.

ılk dersimiz mama seansları ve kafes eğitimi idi.
    nasil mama vermemiz gerektiğini ve mama verirken nasıl liderlik pekiştirmemiz gerektiğini öğrendik.

dün 2. dersimizi aldık. alan sınırlama ve tasma eğitimi ile ilgili.

kendileri ile tanıştığım için inanılmaz mutluyum.
    biz cahilmişiz resmen.
    ve siz köpeksever dostlarim siz de cahilsiniz.
    ve sizin köpeğiniz mutlu değil.
    henüz 2. dersimizi almamıza rağmen çevremizde köpek besleyen insanların bariz hatalarını o kadar net görebiliyoruz ki.

o kadar net doğru bilinen yanlışlar yapılıyor ki.

ımkanınız varsa çalın kapılarını.
    eğitim alın.
    köpeğinize verilmiyor o eğitim size veriliyor bu arada belirteyim.
    köpek ile işimiz yok desek yeridir.
    sadece ögrendiklerimizi ona uyguluyoruz.

ınanin bambaşka bir dünyanin kapılarını ardına kadar araladık.

köpeğimiz ile resmen konuşuyor olduk.
    onu anlıyoruz ve o da bizi anlıyor.
    bunu sadece 2 ders sonunda yapabildik.
    toplamda 8 hafta surecek bu eğitimden sonra nasıl olacak tahmin bile edemiyoruz.

3. dersi iple çekiyoruz..

şimdi o derse kadar ilk iki dersi pekiştirmek için çalışmalıyız.

bu arada bencil ve maddiyatçı insanlar değil.
    bize anlattıkları herşeyi youtube kanallarında da detaylı bir şekilde anlatıyorlar. paylaşımcılar.. ama inanın birebir ders kadar etkili değil.

ben köpekseverim diyen köpeksahipleri size sesleniyorum;

bu güzel insanların kapısını çalın.
    çalın ki daha bilinçli insanlar olarak çoğalalım ve köpeklerimize daha güzel bir dünya sunalım.