• veba salgınından kaçan dedesi henry'nin izinden gitmiştir... bu arada bizimki nerde bilen var mı?
  • elizabeth herkesi gömer. ben doğduğumda yaşlıydı , ben yaşlandım bu hala aynı duruyor, pes yani.
  • yeni degil 1 hafta once windsor kalesi'ne gitmisler. normalden daha erken gittigi yazilmisti gazetelerde.

kacmis diye baslik acilmis ama ya ne yapsaydi? 93 yasinda kadin. kocasi da 98 olmus bu arada. ne yapsalardi? boris'e mi guvenselerdi?!
  • bir saraydan çıkış başka saraya geçme durumudur. oğlu dede oldu daha kral olmadı, belki bu korkuyla oğlunun önünü açar.
  • dis guclerin en tepesindeki kisiyi de etkiledi bu virus. yoksa bu virusu biz mi urettik?
  • böyle bir savaşın ortasında cnn uk'a cep telefonu ile bağlanıp halkına direnin mesajı verecektir.
  • kraliçe ölürse ingiltere’de monarşi son bulacak demek.
    yani seçilen ölürse yerine yeni biri gelecek ama kraliçe ölürse gelmeyecek.
    evet beyin göçü gerçekmiş beyin kalmamış.
  • çok detaylı bakmadım ama rutin olarak yaptıkları windsor kalesi ziyaretini daha erkene çekmişler diye anladım ben, zaten elizabeth teyze 100 yaşına merdiven dayamış normal bir karar sayılır.

ayrıca belirteyim 2. dünya savaşında, naziler tüm dünyayı titretirken, ingiltere'yi ablukaya alıp teslime zorlamak için sürekli olarak ağır şekilde havadan bombardıman yaparken buckingham sarayını terketmeleri, kanada'ya kaçmaları tavsiye edilmiş (ki buckingham defalarca alman bombardımanından nasibini almıştır) buna rağmen çocukları yollayıp sarayda kalmaya devam etmişlerdir.

halkın moralini yüksek tutmak için sürekli olarak bombalanan enkaza dönmüş yerleri ziyarete gitmiş, halka karışarak destek vermişler, "ordumuz cephede, uçaklarımız havada, biz de buradayız, kaçmıyoruz, sonuna kadar savaşacağız, teslim olmayacağız, moralinizi yüksek tutun" mesajı vermiştir.
    o dönem genç bir kız olan elizabeth ayrıca orduda tamirat ve şoförlük eğitimi alarak askeri kamyon tamircisi ve kamyon şoförü olarak orduda çalışmıştır.
  • olum kadın ww2 de orduda şöförlük yapmış ulan korkak falan demeyin.
hesabın var mı? giriş yap