şükela:  tümü | bugün
 • orjinal adı jayden's rescue olan vladimir tumanov'un çocuğuna matematik dersini sevdirebilmek için yazdığı 10-13 yaş çocuklar için ideal bir kitaptır. çocuğunuza okutmadan kendiniz okumak istiyorsanız çekinmeden okuyabilirsiniz. gerçekten eğlenceli bir kitap.

  --- spoiler ---
  çocuklara, matematiğin korkulacak değil, tersine eğlenceli bir şey olabileceğini gösteren kitap!

  yolda bulduğu tuhaf kalemin, canını sıkan bütün matematik problemlerini çözüverdiğini fark eden aleks, nasıl bir maceraya atılmakta olduğunu bilmiyordu. kitaplığında ortaya çıkıveren esrarengiz kitap, hem onu hem de arkadaşları sam ile vanessa'yı neredeyse esir aldı. kitapta anlatıldığına göre, kral rechner'in şatosuna kaçırılan zümrüt kraliçe jayden'ın birbirinden ilginç matematik problemleri halindeki yüzlerce bilmeceyi çözmesi gerekiyordu. bu zorlu bilmeceler çözüldükçe zindanların kapısı birer birer açılacaktı. kraliçeye yardım etmek zorunda kalan üç kafadar için soluksuz bir mücadeleden başka kurtuluş yoktur... gerekiyordu. bu zorlu bilmeceler çözüldükçe zindanların kapısı birer birer açılacaktı. kraliçeye yardım etmek zorunda kalan üç kafadar için soluksuz bir mücadeleden başka kurtuluş yoktur...

  rus asıllı kanadalı profesör vladimir tumanov'u, çocuklara matematiği sevdirmek için bu kitabı yazmaya iten neden, oğlu aleks. onun, matematik çalışmak yerine fantastik romanlar okumayı yeğlediğini gören yazar, baştan sona zorlaşarak çözülmeyi bekleyen birbirinden ilginç matematik bilmecelerinden oluşan bu kitabı kaleme aldı. aralarında çek cumhuriyeti, malezya, rusya ve makedonya'nın da bulunduğu pek çok ülkede aynı anda yayımlanan bu eğlenceli ve sürükleyici kitabı, özellikle kanada'da matematik öğretmenleri derslerde etkin olarak kullanıyorlar. yazarın yine çocuklar için, zor bir konu olan coğrafyayla ilgili ikinci kitabı haritada kaybolmak ise dünyada ilk kez türkiye'de yayımlandı.
  --- spoiler ---

  http://www.idefix.com/…asp?sid=ds3wi4njuk5kbyugbn3k
 • matematik sevdirmek için muhakkak kullanılması gereken bir kaynaktır. bu kitabı ortaokul çağındaki çağındaki çocuklar genel olarak sıkılmadan okuyor. matematiği sevdirirken kitap okuma alışkanlığına da hizmet ediyor.
  okunmalı, okutulmalı.