şükela:  tümü | bugün soru sor
 • patrick rothfuss tarafından kaleme alınan mükemmel kitap serisi. maalesef son kitabı daha yazamadı. yazacakta, çevrilecekte. zira ilk iki kitabın kalınlığı harry potter serisinin tamamı kadar. çok uzun yazıyor, çokta iyi yapıyor.
 • ilk iki kitabını birer günde okuyup üçüncü kitabını yıllardır beklemekteyim. hayır 3. kitap çıksa başını unuttum. bu kadar ara verilmemeli.
 • lan 3. kitap cıktı sandım
 • aşık olduğum kitap serisi. ama 3. kitabı beklemekten sadece kvothe nin saç rengini hatırladığım mükemmel ötesi seri. hatta tanrının bize bir armağanı.
 • ucuncu kitabi hala yayinlanmamis seri. yayinlasalar da artik mutlu etseler bizi
 • haryy potter dan sonra okuduğum en iyi fantastik roman serisi. uzunluğuna rağmen bitmesinden korkarak okudugum ve bittiğinde büyük bir boşluga düştüğüm efsane kitaplar.
 • bu sitede bu seriye bu kadar az entry yazılmış olması çok şaşırtıcı. son yıllarda okuduğum en iyi kitaplara direk kafadan giriş yapar serinin ilk iki kitabı.

  henüz otuzlarındayken böyle şaheserler ortaya koymak cidden muazzam iş, 60 sonrası 2000lere damga vuracak bir eser çıkarması çok muhtemel yazarın.

  kitaplara dönersek ilki 736, ikincisi 1142 sayfa. ama ilk kitabın 150. sayfasından itibaren kitaplar resmen zihninize akıyor. bir kere akmaya başlayınca da asla kesilsin istemeyip bitirene kadar hunharca okuyorsunuz. olayı kısaca şöyle özetleyeyim, ilk iki kitabı okuyan herkes üçüncü kitabın en az 2000 sayfa olmasını temenni ediyordur, çünkü böyle keyif veren bir doyuruculuk olamaz.

  okunması gönül rahatlığıyla tavsiye edilir.
 • şimdiye kadar okuduğum en iyi kitap. tuğla gibi olması korkutmasın, hakikaten su gibi akıyor kitap.

  kitabı okurken insan başka hiçbir şeyle uğraşmak istemiyor. o yüzden iki kitabı da yaz tatiline çıktığımda okudum.

  kesinlikle farklı ligdeler, hatta bu benzetmeyi yapanlara genelde kızıyorum ama, kitabın bana hissettirdiği o büyülenmişlik duygusu, çocukken elime harry potter serisini aldığımdaki hazza çok benziyor. bambaşka bir dünyaya giriyorsunuz ve kitap bitince çok üzülüyorsunuz.

  3. kitabı dört gözle bekliyorum. gözümün nurusun kansız kvothe <3
 • başlığın ilk entry'sinde verilmiş olan ve serinin orijinal adını ifade eden the kingkiller chronicle bakınız'ına tıklanılsa belki de bu serinin bu sitede niye çok ses getirmediği sorusu cevaplanabilirdi.

  belki bu sayede yeni kıta keşfetmiş kurt denizci pozlarına girilmez, komik olunmazdı.

  ama kim tıklayacak şimdi o bakınız'a?! ne gereği var. herkesi kör, alemi sersem sanmak moda. sosyeteye rezil mi olalım?