• kişiyi hizmet adamı yapıveren bitki.bir bardak su getirmeye sekiz kişi koşar ,herkes bir işe yaramak bir şeylerle uğraşmak ister.kötü tarafı ise kitlenme durumudur.mesela yürümeye bi kaptırırsanız kadıköy-toronto arası gidiş geliş yapabilirsiniz aynı şekilde yayılıp yatarak -ki bilim adamları buna uzun oturmak derler- kaldığınızdaysa karşınıza diablo bile çıksa yerinizden kalkamazsınız."beni yorma kafamı kes ben sakin sakin öleyim abi"dersiniz.
    özellikle son dönem new age takılan şehir perisi arkadaşlar "aman soya yiyelim,kök yutalım,doğaya dönelim"olayını abartarak böyle kratom yaprağına,ayahuasca durumlarına falan filan sarmışlardır.bilmeden tüketilen her bitki gibi buda zehirdir aslında. şakası yoktur. gerçekten kaliteli olan kratom yaprakları adamı yıldo ve fatih ürek tarafından özenle çiğnenmiş katıra döndürür.bende kıyamet habercisi gibi oldum ama neyse.
  • morfin grubundan olup, tehlikeli ve sentetik ne kadar uyuşturucu bağımlılığı varsa hepsine alternatif çözüm sunan ilaç gibi ilaçtır. bir çok insan eroin'i de bununla bırakıyor ilginç bir şekilde.
  • her ne kadar cesitli stringleri, renkleri veya cekilme tarzlari olsa da kratom baktigimizda legal markettaki en zayif ve en ulasilabilir maddedir. fda daha gecen hafta kendisini opioid olarak adlandirmistir fakat bu kisiden kisiye degisir cunku cok agir bir kafasi yok. klasik opioidler olan eroin. oxycontin(oxy), kodein(bildigimiz kodein) veya percocetle kodeinin karisimi lean denilen yeni nesil uyusturucuyla bana kalirsa alakasi bile yoktur. kratom hem asiri hafif hem de cok kolay direnc gelistirebilen bir bitki, overdose olmaniz icin 2 kilo filan yemeniz lazim ki en fazla kusarsiniz zaten.

fda ve senato suan ustune gitse de biz biraz bahsedelim. kratom aslinda basit olarak rahatlatan ve turune gore enerji veren(valla ben gormedim oyle bir sey) mitragyna speciosa bitkisinden genelde vietnam, tayland filan taraflarinda yetistirilen bir madde. piyasada 1200 tane filan cesidini gorebilirsiniz fakat bunlar aslinda temel renkler haric asagi yukari ayni efektlere sahip. ek olarak yapilan denemeler ve istatistiklere gore de saticilarin sattigi tozlarin arasinda da asagi yukari hicbir fark yok. birinde premium maeng da neyse oburunde de asagi yukari o.

basite indirgemek gerekirse kirmizi aciyi dindirme ve yatistirma icin, yesil olanlar az daha hareketlilik katma konusunda, beyaz renkliler(beyaz deniyor ama beyaz filan degil biraz daha acik yesil gibi) bildigimiz enerji pompalamasi icin kullaniliyor. en unlu stringler ise, premium maeng da(pmd), green-yellow indo, white maeng da ve green hulu. he ne kadar fark derseniz harbiden cok yok ama bir gun birini obur gun digerini denediginizde fark baya bariz oluyor.

tavsiye edilen doz miktari kisiye gore degistigi icin bu isin prolari genelde 1 gram baslayip 0.5 0.5 arttirin diyorlar. ben genelde 5ten asagi kullanan birini duymadim fakat herkes direncin yukseltilmemesi konusunda hemfikir. yani kafasi yetmiyor diyip 5 6 7 10 25 diye gidenler oldugu icin bosuna bunu satan adamlara para kazandirmayin. eger bir sure sonra cok alistiysaniz 1-2 haftalik aralar verin. dxm direnci kiriyor diyenler var fakat ben o yola girmenizi tavsiye etmiyorum*

nasil alacaz derseniz iki yontem var. birincisi kaynatip cay yapmak ki bana kalirsa baya ev hanimi isidir, bir de toss n wash denilen agzi yariya kadar suyla dolup kasigi bogaziniza dogru hafifce suyun ustune birakip yeniden suyla icmektir. sonuncusu hem daha hizli hem daha pratik oldugu icin benim tercihimdir. ha, cay yapilinca alkaloidler daha iyi ciktigi icin daha etkili olabilir diyorlar ama bilemiyorum.

ayrica kratom kullananlarin buyuk yuzdesi opiod withdrawal dedigimiz olayi yasadigi icin bunu hafifletmek icin kullaniyor. her ne kadar legal ve cok hafif desek de eroin kullanan adami biraktirmada yardimci oldugu icin fda'in suanki tavri cok elestirilmekte. bana kalirsa cok zayif olmasina ragmen opioid opioiddir. esrarla beraber niye serbest olduguna sasirdigim birkac maddeden biridir.
  • harm reduction açısından onemli bir madde/bitkidir. yasak olmasi insan hakkı ihlalidir.
  • 6 senedir turkiyede uyusturucu listesinde yer alan bitki. merak edenler için 2013/5742 sayili bkk'na bakabilir.
  • efendim, bir de bu bitkinin "kratom resin" diye ingiliz dilinde söylenegelen bir çeşiti vardır. çeşit derken, tabii insanlar da çeşit çeşit... bunların junkiesi var, slackerı var, blabberı var... her neyse işte o çeşit insanlar daha çok bunun "resin" diye tabir edilen özüt haline itibar ederler ki nihali emellerine ulaşsınlar... bu özüt de o kratom yapraklarının "har!har!" diye kaynatıla kaynatıla bokunun çıkartılması sonucu oluşan bir maddedir. "boka da benzermiş renk itibariyle," ki bakınız ben burada da bir arkadaşın yalancısıyım... (bkz: bir arkadaşım ekolü)

bu özüt de değişik amaçlar için, dozajı belirlenerek çay yapılıp ya da kağıda sarılıp içilerek tüketilegelirmiş. az dozajlarda stimulant olurken, yüksek dozlarda sedatif etki gösterirmiş.
  • kafasi aşırı yüksek ve iyi olan bitki. turkiyedeki ne kadar saftır bilmiyorum ama benim deneyimledigim aşırı yüksek ve eğlenceli bir kafa yaşattı. 1 saatliğine paralel evrene geçtim resmen.halihazirda olan dusunce kumelerini birleştirip daha önce düşünmediğin ya da bilinc düzeyine gelmeyen düşünceler çağrıştırıyor. muzik kismina hic girmiyorum bile, en ufak notaya,tiniya kadar göğüs kafesinde konser veriyorsun amk. bir de cok konusturuyor kafasi hala geçmedi herhalde. mani epizodu amk.
  • ciddi bağımlılık yapar haberiniz ola, tadı da güzel değil
  • anksiyete yahut kronik ağrıdan muzdarip insanlara çare sunabilen bir bitkidir. ağacının yapraklarının kurutulup toz haline getirilmesiyle elde edilir. kullanımı abd'nin bazı eyaletlerinde ve çoğu avrupa ülkesinde yasaldır. çoğu madde gibi istismara açıktır, bağımlılık riski yadsınmamalıdır.
  • bu operasyon ile adını ilk defa duyduğum uyuşturucu madde. bir çok ülkede yasalmış ama türkiye' de yasal değil.
hesabın var mı? giriş yap