şükela:  tümü | bugün soru sor
 • alman zırhlı araç ve tank üreticisi. belli başlı ürünleri için

  (bkz: leopard)
  (bkz: pzh 2000)
  (bkz: marder)
  (bkz: fennek)
 • 22 ülkede projeler yürüten önder kuruluşlardandır. gepard, leopard 2, leopard 1, terrier,shorad, dingo, boxer, mlrs, leguan, mungo, pzh 2000,fennek zırhlı araçlarını üretmektedir. merkezi münih'tedir.

  http://www.kmweg.com/
 • bir web sitesinden alıntıdır.

  "leopar tanklarının üreticisi krauss-maffei wegmann’ın basın bürosu yetkilisi, ürettikleri tankların egzoza tıkanan normal bir tişört ile çalışamaz hale getirilemeyeceğini dile getirdi."

  15 temmuz da tank durduran zekanın hangi aklın ürünü olduğunu ortaya çıkaran açıklama.

  ülke olarak bunu dile getiren kişinin sağında solunda bu işten anlayan aklı başında bir tane adam yokmudur acaba diye sorası geliyor. tamamen şansa yaşıyoruz, net.
 • 1999'da daha önce lokomotif üretimi yapmış olan ve merkezi münih'te bulunan ve halihazırda ortak teşebbüs olan krauss-maffei ve vagon üretimi yapmış olan ve merkezi kassel'de bulunan wegmann'ın birleşmesi sonucu oluşmuş odak noktası zırhlı kara araçları olan ve günümüzde bir başka zırhlı kara araçları üreten nexter ile ortaklık içerisinde bulunan bir firma. mevcut oluşum knds olarak adlandırılmaktadır.

  kraussmaffei group denilen fakat farklı bir sektörde faaliyet gösteren şirketin 'sivil' kolu ile karıştırılmamalıdır.

  günümüzde halihazırda çeşitli ülkelerce kullanılan ve kendini kanıtlamış tasarıma sahip olan (egzoz çıkışının çeşitli yabancı maddelerce etkilenmeyecek şekilde de) leopard ana muhabere tankının ve alman federal ordusu tarafından kullanılan bir çok zırhlı kara araçlarının üreticisi firmadır.