• israil ordusu savunma kuvvetleri tarafindan gelistirilen , savunma sanati.sokakta yakin temas halinde basvurulmak icin yaratilmis olan bu teknik , silahli tehditler ya da birden fazla kisi ile basetme yetisini kazandirir , pratik ve moderndir.ilk olarak 1948'de imi lichtenfeld tarafindan gelistirilmeye baslanmistir.bugun israil polis kuvvetlerinde ve cesitli ordu ve emniyet birimlerinde egitimi verilmekte ve gelisimi devam etmektedir.
  prensipleri : sakatliktan kacinmak , refleksleri gelistirmeye yonelik talimler , mumkun olan en az zaman diliminde savunma ve hucumu gerceklestirmek , insan vucudunun kolay yaralanan noktalarina mudahale edebilmek , eldeki materyallari silah olarak kullanabilmektir.
 • pratikte, israil ordusunun, kadın askerlerin taşıdıkları kuvvet zaafiyeti vb. durumu refleksler ve bir takım önceden edinilmiş "combolar" ilen kapayarak, eğitimlerine harcadığı parayı daha verimli biçimde geri alabilme yöntemi...
 • dunyanin en vahsi dovus sanati olarak bilinir ayni zamanda.ayrica bu dovus sanatinda karsi tarafin savunma yapmasi cok zordur cunku krav magada her zaman farkli bir sekilde saldirilir ve tahmin edilmesi oldukca guctur.yasayan en iyi krav maga ustasi ise david kahn'dir.
 • tony almeida* nın sertifikalı eğitmeni olduğu savunma sanatı
 • bence bizim yurdumuzdaki hemen hemen her sokak kavgasında gördüğümüz tipik bir "allah ne verdiyse dalayım" tadındaki dövüş sporudur.gayrısı yalandır...

  bu arada belirtmeden geçmeyeyim. boş işler bunlar, dünyaya osmanlı tokadı kadar tekniği ve felsefeyi tek potada eriten bir hareket daha gelmemiştir.
 • ordu disiplini "modern" dövüş sanatlarındandır. "klasik" ya da "geleneksel" olarak adlandırılan karate, kung fu, taekwon do gibi dövüş sanatlarına göre sportmenlikten uzak disiplinlerdendir.

  bir başka ordu disiplini dövüş sanatı için (bkz: sambo/@antropolog)
 • videolarından izlediğim kadarı ile en baba prensibi

  - rakibin sikine taşağına tekme yumruk allah ne verdiyse geçir

  şeklinde. işe yarar mı, yarar tabi savaş bu, ya o seni öldürecek ya sen onu...
 • http://www.youtube.com/watch?v=-ajaq2j0al0

  az hareketle adam sopalama teknigi.
 • full contact ile buyuk benzerlikler barindiran dovus stilidir. "allah ne verdiyse kafa goz dalmak" eyleminin ibranicesidir.

  kisa ve oz bir ornegi icin buyrunuz;

  http://www.youtube.com/watch?v=xhkjpdwyymc
hesabın var mı? giriş yap