• "bir daha devletin isin icinde oldugu hisseyi alirsam yatirip siksinler" dedirten hisse.
  • şirket geçen sene 2,6 milyar tl kar yazmış. geçen yılın ortalama dolar kuru 8,90.

iş yatırım bu yıl için 3.1 milyar kar bekliyor, bana göre çok garantici bir rakam.

şirketin ortalama fiyat/kazanç çarpanı 10. şirketin sermayesi 780 milyon tl. iş yatırımın garantici tahminine göre bile hedef fiyat 40 çıkıyor.

kar muhtemelen en kötü senaryoda bile 4 milyar üstü gelir ama piyasa kaç f/k ile fiyatlar onu kestirmek güç.

şirketin halka açıklık oranı yüksek bu bir handikap, yeni yönetim eski olumsuz havayı değiştirmek için bu sene temettü de dağıtıyor.

demir çelik sektörü için esen rüzgar pozitif. meraklısına iş yatırımın son raporu;

https://arastirma.isyatirim.com.tr/…ktoru-raporu-2/
  • nefessiz sikiyorlar. halka aciklik orani o kadar yuksekki donsuz ky en ufak tedirgin olsa hissede patir kutur satis basliyor. satin satin seneye gorusuruz burada. lol

bu capsiz ky demiyor ki arkadas bu firmanin fiyat listesi dolar bazli. sikilastirma var dolar deger kazanacak satislari dusmezse hep kar yazacak diye. vizyonsuz yatirimci bizim insanimiz.

ytd
  • bu kağıt neden bu kadar ucuz? bir bana mı tuhaf geliyor fiyatı? bir bilen mesaj atar yada yazarsa sevinirim.
  • en sevdiğim hisse senedi olmasına mütevellit 2,10 seviyesinden yine almış bulundum.
  • 1 gün sonra 2.15 den sattığım kağıttı. 2 günde %3.5 asansör yaptı.
  • düşmeye devam edecek herhalde.
  • 1.57 feci göz kırpıyor.
  • kardemir (krdmd) 2023 yılının ilk çeyreğine ait bilançosunu açıkladı.

şirket birinci çeyrekte 575 milyon tl'lik piyasa beklentisinin üzerinde 641 milyon tl net kâra ulaştı.

kardemir'in 2023'ün ilk çeyreğinde net kârı geçen yılın aynı dönemine göre 45% azaldı. şirket 2022 yılı 1. çeyrek dönemini 1,17 milyar tl net kâr ile geride bırakmış, 2022 yılının tamamında net kâr 2,17 milyar tl olmuştu.

şirketin 2023 yılı ilk çeyrekte toplam satış miktarı geçen yılın aynı dönemine göre 14,2% oranında artarak 611 bin tona yükseldi.

yıllık bazda satış kırılımında ise ham çelik (kütük) satışları 26,1% oranında artarken, haddelenmiş çelik satışları (yuvarlak, profil, kangal ve ray) yıllık 9,3% artış kaydetti.

kardemir'in ilk çeyrek cirosu ise 8,42 milyar tl'lik beklentinin üzerinde 8,85 milyar tl seviyesinde gerçekleşirken ciroda yıllık bazda 47%'lik artış oldu.

şirketin 2023'ün ilk çeyreğinde favök'ü, geçen yılın aynı dönemine göre 29,6% azalarak 1,06 milyar tl olarak açıklandı. kardemir, 2022 yılı 1. çeyrek dönemini 1,51 milyar tl favök ile geride bırakmıştı. favök marjı ise 25,2%'den 12,1%'e geriledi.

2022 yılını 32 milyon dolar net borç ile kapatan şirketin bu yılın ilk 3 ayında artıya geçerek 149 milyon dolar net nakit rakamına ulaştığı görüldü.

geçtiğimiz sene toplam 1,20 milyar tl yatırım harcaması yapan kardemir'in bu yılın ilk çeyreğinde yaptığı yatırım harcaması 402 milyon tl olarak açıklandı.
  • 2. satıştan sonra bugün üçüncü kez 2.11 maliyetle aldığım kağıt. allah nazarlardan saklasın güzide ray ve çelik üreticimizi.
hesabın var mı? giriş yap