şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • bir tür kas yapici toz, ingilteredeki futbolculardan bodybuildingcilere kadar herkes bunu kullanir, günde yaklasik 2 gram alinir..
  galatasaray da bundan kullanmaktadir
  gercekten etkilidir ama her ilac gibi biraz nankördür kullanmayi ve body yapmayi birakirsaniz normalden cok cabuk eski halinize dönersiniz.
  piyasada satilir ve kutulari genelde $65 falandir
 • vücutta, özellikle kırmızı kas hücrelerinde, üretilen enerjinin depolanmasını sağlayan kimyasal madde. kreatin monohidrat'ın kısaltılmış adı.

  sentezlenen yüksek enerjili fosfatlar kreatine bağlanarak saklanır. böylelikle hücre içinde enerji üretimi için boş adpler kalmış olur. enerji tüketiminin arttığı zamanlarda da kolaylıkla yüksek enerjili fosfatlar adp'lere aktarılabilir.

  normal yollarla, gıdalardan, çok miktarda alımı pratik olarak pek mümkün değildir. öyleki; 10 gram kullanılabilir kreatin almak için 1.5 kg kırmızı et yemeniz gerekir. bu sebeple sporcular tarafından hazır besin özleri halinde alınırlar.

  performansı yüksek oranda arttırığı gibi bilinen uzun veya kısa vadeli bir yan etkisi yoktur.
 • arginine,glycine ve methionine adlı üç amino asitin birleşmesiyle oluşan ve vücudumuzda doğal olarak bulunan bir besindir. creatine kaslarımıza hareket ettiği sırada ihtiyaç duyduğu enerjiyi verir
 • kas yapmaz vücudun yüksek miktarda enerjiye ihtiyaç duyulan hallerde gereklidir. normalde vücutta sentezlenir ama sürekli spor yapanlar için yeterli olmaz. nutritionlarla alınır.
 • body building yapanlar tarafindan amino asit, testesterone ve mineral ile birlikte en cok kullanilan ve ileriki zamanlarda vucutda zararli yanlari ortaya cikan ilac
 • (bkz: keratin)
 • bır ayı geckın suredır kullandıgım ve agır egzersızlerde oldukca ıyı etkı gosteren, bır mıktar sıvılce dısında yan etkısını pek gormedıgım amino asit cesıdı.
 • anaerobik egzersizlerde, performansı saf kas gücü olarak değilde kondisyon olarak arttıran madde. örnek vermek gerekirse, bir atletin 100 metre koşu performansını pek fazla arttırmaz ama aynı atletin kendisini bir sonraki 100 metre koşusunda daha zinde hissetmesini sağlar. sonuç olarak daha fazla egzersiz azami efor sarfedilerek yapılabilir. saf hali(%99) beyaz toz olarak bulunur. suda felan eritmek oldukça güçtür. tadı da iğrençtir.... vanilya aromalı olanları tavsiye edilir.
 • (bkz: kreatinin)
 • hem creatine monohydrate kullanıp hem de vücuda yüklenen enerjiyi harcamamak kiloya neden olabilmektedir.. meyve suyu'na karıştırılarak içilmesi önerilir.. bunların bir de saflık dereceleri vardır, "%100 pure" olanları tavsiye edilir.. türkiye'de pahalıdır.. her yaz türkiye'ye tatile gelen bir alamancı yakınınızdan rica edip kiloluk olanından getirtmeniz en doğrusu olacaktır..

hesabın var mı? giriş yap