• üst edit çünkü okunmuyor: kızmanız gereken kişi ben değilim. vergilerinizin nereye gittiğini bilmediğiniz için kızgınsınız ve yeni bir şey eklenmesin istiyorsunuz haklısınız. ancak zaten derdimiz devlet silsin değil, ekonomik istikrarı sağlasın ve istihdamı yönetmeyi bilsin istiyoruz. aynı şeyi istiyoruz. ama bizi ve yaşadığımız sorunu görmezden geliyorsunuz. 3 bin liralık işe bile binlerce başvuran var. ve erkek olmadığım için elendim amk. nerden baksan adaletsiz dünyada daha ada adeletsiz türkiyede yaşıyoruz. sesimizi duymazsanız sizin için de kötü olacak. kendimizi geliştirdik ve iş arayışlarımızı sonuçlandıramıyoruz. maaş beğenmemekten değil sadece istihdam yeterli olmadığı için. boşuna üniversite okuyanlara da kızmayın. bi umut gittiler. gitmeseler şimdi lise mezunu olacaklardı daha kötü olacaktı. hala özürlü diyip aşağılıyorsanız, anlamamaktan ötürü küfür eidyorsanız kötü bir insansınız. sizin gibi orospu çocuklarının desteğine zaten ihtiyaç yok.

olay başkasının öğrenim hayatını finanse etmek değil gerizekalı.

iş yok. gerçekten yok. ben sakaryadan mezunum girdim hikayesi anlatmayın. 2019 da mezun oldum ve iş yok. kyk borcum var ama ödeyemiyorum.

burdan eşşek gibi ödeyeceksiniz diyen kredi yapılandırma başlığında ağlıyor.

vicdansız pislikler.

devlet bizim neslimizi göz göre göre harcadı. bi ayakta alkışlamadığınız kaldı orspu çocukları.

edit: gerizekalı bir arkadaş ekonominin boyutunun farkında değil. anamızın ak sütü gibi helal olmasına rağmen silinsin demiyoruz. iş yok ödeyemiyoruz diyoruz. bakın yapılandırma bile demiyorum. iş yok.

edit 2: bir yazardan gelen mesaj : "hacettepe mezunuyum. önce iş yoktu şimdi de yaşım ilerliyor diye deneyim yok bahanesiyle alınmıyorum. senelerdir işsizim. bulabildiğim en iyi iş çağrı merkeziydi ve çalıştım. iş torpili olana var. akepeliye var. anlamazlar normal" https://eksiup.com/p/2y393752u4w3
    vicdansız olmayın. yaşadığımız pahalılık zincirine her geçen gün yeni şeyler eklenirken gençlerin arkasında durmanız size bir şey kaybettirmez. çevrenizde gördüğünüz hali yerinde olup ödemeyenlerin peşine devlet zaten düşer. bunlar olurken bizim gibilerin sesi çıkamıyor eziliyoruz.

edit 3: "hocam çok haklısın ülkenin hali bok gibi iş de yok piyasada ama sen zaten bu krediyi alırken iş bulamazsan bulamayacağını bilip o riske göz önünde bulundurarak aldın, belli ki ödeyebilirim öngörün yanlışmış bu durumda da bazı sonuçları olabiliyor.
    umarım en yakın zamanda hayalindeki gibi bir iş bulur ve bu yükten ivedikle kurtulursun." https://eksiup.com/p/nq393764wo2q
    zaten koronayı suriye olaylarını vs öngörebilsem peygamberliğimi ilan ederim iş aramaktansa.

edit 4: iş sağlamak devletin görevi değildir bir imza attınız neden anlamıyorsunuz diyenlere el cevap : evet devlet iş sağlamak zorunda değil. ancak istihdamı yaratacak bir ekonomi düzenini sağlamakla yükümlü. devlet hükümet eliyle ekonomiyi stabil tutar ve iş olanaklarının artmasına dolaylı yoldan destek olur. vergi sistemini düzenler. küçük işletmelere destek olur, sürekli istihdamı artırmayı sağlayıcı adımlar atar, fabrika kurar ve inovatif çözümleri, ar-ge sürecini destekler. yani parasını yandaşa yedirip inşaata gömmez. pahalılıktan şikayet edip iş bulamamayı normal görüyorsunuz. iki yüzlü olmaktansa insanların ses çıkarmasına destek olun bari.
  • milyonlarca üniversite mezunu işsiz iken yerinde bir harekettir. ayakta alkışladım.
    ayıp be ayıp!!!
  • birtakım orospu çocukları kimse vergilerimizle rörörö demiş hemen. ulan orospu çocuğu, o vergilerle şeriatçı teröristlere maaş veriliyor, aktroll orospu evlatlarına maaş veriliyor, bekçi asalaklarına maaş veriliyor, bankamatik memurları sabit, müteahhitlerin vergi borcu siliniyor, israf ebesinin amına varmış. gençler iş bulamıyor. bulsa da üç kuruşa çalıştırılıyor. hatta hem kazandığının vergisini veriyor hem de alışverişlerinde vergi veriyor. orospu çocukları çıkmış gariban öğrenciye haciz gitmesini savunuyor. nasıl soysuz köpeklersiniz be. öğrencilerin tüm borçlarını bi toplayın bakalım. saraydaki kaç arabayı satın alabilir? acaba tüm öğrenci borçları yandaş müteahhitlerin silinen vergilerinin kaçta kaçı ?
  • ekonomide çağ atladığımızdan diğer ülkelerden negatif yönde pozitif ayrıştık.
  • neye haciz koyacaklar 5 liralık bim kettle'ına mı? öğrenciye haciz göndermek ne demek bu dönemde?
    edit: çok büyük ihtimalle abartılmış bir haber, ben öğrenciye haciz gitti diye yazdığı için haberin yazısını beyan alarak isyan ettim. adam kredi çekmiştir durumu yoktur ödeyememiştir mezun olunca iş bulamamıştır. ama öğrenciyken de haciz göndermezsin yani.

edit2: yahu sanki ülkede işsizlik yokmuş gibi, yeni mezun olan iyi bir iş ile hayatına devam ediyormuş gibi yorum yapıp durmayın. adam yeni mezun ise şuan ülkede iş bulma olasılığı neredeyse imkansız. keyfinden ödemesini geciktirmiyor, parası yok işte. buna rağmen banka hesaplarına falan e-haciz koymak vs. çok güzel bir şeymiş gibi yorum yapmak halden anlamamaktır.
  • hainsiniz, tüm borçlar reis tarafından düzenlenen 30 milyon tl'lik cumhurbaşkanlığı konserleri gelirinden karşılanacaktır. algı operasyonu yapıyorsunuz. ararun 155'i bak.
  • borçlandırmaya ve geleceği satın almaya erken zamanda başlıyorlar ki ileride köleliğe geçişte sorun yaşamasınlar. ağaç yaş iken eğilir lafını yanlış anlamışlar sanırım.
  • ev haczi yoktur. e-haciz vardır. öğrenim kredisi yüzünden borçlunun gayrimenkullerine, banka hesaplarına, otomobiline falan bloke uygulanır.
    işsiz, parası olmayan çocukların canını bir de böyle tıklamacı site haberleriyle sıkmanın gereği yok. iş bulup, çalıştıramadığı gencin anasının, babasının evine haciz gönderecekler öyle mi?
    malın, mülkün varsa zaten hiç kaçarın yok. blokeyi yapıştırırlar.
  • (bkz: akp döneminde gerçekleşmiştir)

cok da önemli degil bence. secime yakin bi' af cikarirlar,sonra sa vergi zammini saplarlar.

bu arada ezanlari da susturamazsiniz... hulogggggfffff
hesabın var mı? giriş yap