şükela:  tümü | bugün
  • 22 yaşındayım 6.000 'i öğrenim kredisi olmak üzere 23.000 tl kredi borcum var :')

:')

:''''')

3 yıl sonra olmayı planladığım insandır. o yaşa kadar tüm borçlarımı ödeyip dağ evine yerlesmeyi düşünüyorum.
  • benim bu. öğrenim, katkı bok püsür ne varsa ödemiştim zamanında. kredi kartı borcum vardı geçen yıla kadar, fazla bir şey değildi ama taksitlendirme yaptım, bitti çok şükür. bunlar haricinde hiç kredi çekmedim bankadan.

totonuzun deliğini, yorganınızın uzunluğunu bilmeden kredi işlerine girmeyin diyorum buradan sevgili sözlükçü arkadaşlara...
  • işsizdir ya da hiç işi olmamıştır borç vermek için bankalar bile ciddiye almamaktadır onu. bir insanın hiç kredi borcu olmaması para sorunu olmadığını göstermez ki başka bir ihtimal herşey için mümkündür.
  • ayağını yorganına göre uzatmayı düstur edinmiş insan çeşidi. para harcamak para kazanmaktan çok daha kolaydır. bilinçli insan kazandığından fazlasını harcamaya başladığında sıkıntıya düşeceğini bilir.
  • maddi durumla ilgisi yoktur, karakter meselesidir.
  • 24 yasinda 20 bin tl borcum var aq nasıl beceriyosunuz?
  • daha iyi para kazanan kişilerin girme ihtimalinin daha az olduğu listedir.
    çünkü baktın fena para kazanmıyorsun ama eline de bir şey kalmıyor kendini borçlandırıp ev arabaya giriyorsun.
    gerçi iyi para almıyorsan da bu sefer bir şey için lazım oluyor yine borca giriyorsun.
    yani aileden aşırı zengin olmadıkça mümkün değil galiba başka türlüsü.
  • benim bu insan. yuppi ilk defa olumlu biseye benim dedim ya . mutlu oldum lan. cok mutsuzum.

edit boyle ise sicayim. ulan bir ay gecmeden kredi cektim.
  • eşimin ve benim toplam 200 milyar borcumuz var.eğer evli değillerse mümkün olan durumdur.
    anneden babadan kalan miras ev yurt falanda varsa bilemem ama el ele tutuşup sıfırdan yapmaya kalkınca kredisiz mümkün değil.