şükela:  tümü | bugün
  • bugün , toplu ve oldukça yüklü bir miktar parayı x bankasına bayılarak gerçekleştirdiğim , üstümde sanki bir öküz oturuyormuşta kalmış hissiyatı veren , insanı süper rahatlatan olay.dünya varmış amk oh beee.
  • insana, kendisini yerçekimsiz bir ortamdaymış gibi hissettiren eylem. "dünya varmış bea!" dedirtir. bir de "kafama sıçayım"...
  • borç yapılarak kapatılmadığı sürece müthiş olay.
  • bugün; 12 kasım 2015; 15 kasım denen o kutlu güne, yalnızca 3 gün kaldı.

borçsuzluk özlemi içindeyken, üstümden 3 gün sonra o öküzün kalkacak olması, kredi borcunun son taksidini ödeyecek olmak, beni muzaffer bir kumandan gibi hissettiriyor.

askerlik yapmak gibi kredi ödemek, hiç bitmez gibi geliyor ve son ayları daha uzun sürüyor.

kredi kullandığınız bankanın kredi kartı teklifleri, banka ürünleri ve promosyon tacizleri; o borcun "bak ben buradayım, senin götüne koyayım! " deme şekli benim için.

bittikten sonra "acaba banka beni arar mı?" "acaba başka borcum kaldı mı?" gibi bir düşünce beliriyor bu tacizler sonrasında.

gün geliyor, artık siz, hep bir ay geriden takip ettiğiniz maaşınızı yakalıyorsunuz, rahatlamış hissediyorsunuz.

borçsuz olmak başlı başına bir tasarruf ve oldukça değerli, maaşınıza zam gelmiş gibi hissediyorsunuz.

kim bilir, akıllı bir tüketici olursam belki bir gün birikim bile yapabilirim.*
  • maaşınızın size ait olduğunu hissetmenizi sağlar.

hani 9 günlük tatil geldiğinde lan ne kadar çok zamanım var hadi aklımda ne varsa yapayım diye canhıraş bir ona bir buna saldırırsınız ya öyle bir his oluyor.

şimdi bu maaşla neler yapayım, of ne kadar da çok maaşım varmış lan diyerek abuk sabuk harcamalara başlıyorsunuz.

borç yiğidin kamçısı galiba hakikaten.
  • boşanmak kadar insanı hafifleten olay. hala borcunuz olsa dahi bir hafiflik hissi gelmiyor değil.