şükela:  tümü | bugün
  • artık yapılması gerekendir.
  • zamanında yapılmış olması gerekendir.
  • yapılmaması gerekendir.
  • piyasayı bilmeyen kişilerin asla soyunmaması gereken eylemdir. illa girecekseniz, ufak miktarlarla girip önce borsa dinamiklerini anlamaya çalışın sonra kafanıza yatıyorsa yatırım yaparsınız.
  • dünyanın anasını sikmenin en az e=m.c^2 kadar açık formülü:)
  • krediyi ananız çekecekse ananızın, siz çekecekseniz sizin öpülmenize neden olacak eylemdir.
  • nükleer malzemeden üretilmiş parayla yazı tura oynamak gibidir. her türlü kanser olursunuz.
  • deep web'de sörf yaparkene tanesi 10 dolar mı neydi. hassiktir bu ne salak şey hangi mal alır demiştim. aynı ben

gangnam style şarkısı daha 150 binde iken bu iğrenç şarkıdan hiçbir s.kim olmaz ve

asmalı konak'ın ilk bölümünde bu ne boktan dizi tutmaz şunu nasıl yayınlarlar demiştim.

isteyene özelden yarın için yaptığım iddaa kuponumu atabilirim.
  • bu işe girmek için kredi çekecek adamın cebinde parası yoktur, cebinde parası olmayan adam da kumar, borsa gibi şeylerde her daim kaybeder çünkü açgözlüdür.

şimdi başlık sahibi arkadaşı dinleyip hayatın formülünü bulacak arkadaşlara sesleniyorum;

atıyorum şu anda btc 8000 dolar, gittin 50 bin liralık btc aldın. misal btc yarın oldu 9000 dolar, "ohohoh kara bak amına koyim" diyip direkt satacaksın o btcleri. oldu ki btc 9005 dolar oldu bu sefer diyeceksin ki "lan bu daha yükselir o yüzden btc almalıyım", gidip 9005 dolardan btc alacaksın. sonra senin gibi düşünenlerin yüklenmesi sonucu btc yarın olacak 7500 dolar, bu sefer de "amına koyim galiba btc batacak en güzeli iyice düşmeden satayım da kurtulayım" diyeceksin ve zararla bu işi noktalayacaksın.

bunlar farazi rakamlar ve ekstrem örneklerdi tabi ama bu süreç 2 gün değil de 2 ay sürecek ve sen yine aynı şeyi yaşayacaksın, çünkü ben de senin gibi biriyim ve insanın ne mal olduğunu biliyorum.

mesela kendimden örnek vereyim, öğrencilik zamanları bir ara gittim keyfine 25 lirayla rulete girdim, 1 saat içinde 900 küsur lira yaptım parayı. kar oranına bak amına koyim %3500 kar, tam 1 saat içinde.

peki bu sikik kardeşin ne yaptı, muhtemelen kullandığım sistem site yöneticileri tarafından çözülüp de yaklaşık 10 el boyunca peşpeşe siyah gelince gözünü karartıp 11.el hesabında kalan yaklaşık 450 lirayı tek hamlede kırmızıya bastı. bu arada cüzdanımdaki toplam para 150 lira ve ben o parayla 10 gün falan geçinmek zorundayım, mali durumum bu şekilde. yani ayranım yok içmeye ama bırak taht-ı revanı falan uzay mekiğiyle gidiyorum sıçmaya. cebimdeki paranın 3 mislini 25 lira sermaye ile kazandığım ve aslında sahip olmadığım 450 lirayı kurtarmak adına gözüm kapalı basıyorum kafaya bak amına koyim.

sonra ne oldu, yine siyah geldi. o günden beri galatasaray'ın kırmızısı hariç tüm kırmızıların anasına sövüyorum. 11 el siyah gelir mi peşpeşe geldi işte amk sonuçta flash player üstünden oynanan bir oyun. ha sonra o sinirle gittim 100 lira daha yatırdım, sabaha kadar bekledim bu orospu çocukları elbet uyur ben de bunları tokatlarım diye. uyumamışlar ama, onlar da beni beklemişler herhalde ki 5 dakikada falan erittiler parayı. bu arada 25 lirayla ilk girişimde 50 kuruş ile basmaya başlayan kaybedince üzülen ben bu sefer 10 lirayla giriyorum ilk elden, 900 ü gördük ya amına koyim artık ufak rakamlar kesmiyor tabi, dediğim gibi 5 dakika bile sürmedi tokatlanmam. sonux olarak olan oldu elimde kaldı 50 lira para, 10 gün yurttan çıkamadım, son günlerde yatak altlarından falan para topladım kahvaltı yapabilmek için.

velhasıl bir daha sikseler + sermayem olmadan girmem böyle işlere, cepteki parayı bunlara harcamam. ne zaman cebim dolar bir de üstüne banka hesabım kabarır, ne zaman ki kaybedersem parasızlıktan o parayı tekrar kazanmak zorunda kalmam o zaman oynarım işte. tamamen zevk almak için.

finans ve kumar birbirinin benzeri sektörlerdir, örneği kumardan verdim ama aynı şey finans piyasaları için geçerlidir. burada kim bilir ne adamlar var belki milyon tl'ler ile oynuyorlardır, belki milyon tl'ler batırmışlardır, onlar varken burada laf söylemek çok haddim midir bilmem ama insanın doğasını bilen biri olarak diyeceğim cebinizdeki parayla veya sizin olmayan parayla bu işlere girmeyin. çalışarak bir birikim yapın, o birikimi çoğaltmak için bu yola başvurabilirsiniz, olursa daha çok paranız olur olmazsa da kaybettiğiniz için batmazsınız.
  • ıktisat bilimine acikca muhalefet eden bitcoin uzun vadede yatirimcisina para kazandiracaksa o universiteninde bilimin de amina koyim.

bilim her zaman dogruyu soyler. eger bilime inaniyorsak bu bitcoin denen sey bir balondan ibarettir ve yok olmasi cok zaman almayacaktir. yok komple iktisat camiasini yerden yere vurursa ki ihtimal dahilindedir ( keynes in yaptigi da budur ) ozaman helal demekten baska caremiz olmaz.

lakin halen bilimsel olarak bir balon oldugunu soylemek sanirim abestle istigal olmayacaktir.