şükela:  tümü | bugün
 • dolarda beklerseniz babayı alırsınız. al-sat yapmadığınız müddetçe saçmalıktır.

  bugün enpara'dan alacağınız 12 ay vadeli 10000 tl'nin geri ödemesi 10878 tl. sadece 878tl'yi çıkarmak için doların 0,24 kr artması gerekiyor ki gerenk yok.

  - para biriktiremeyenler buraya -

  enparadan 12 ay vadeli kredi çekin denizbank'a repoya yatırın. sene sonunda 10880 tl'niz olur. 2 lirayla da kendinize bonibon alırsınız. hem de paranız birikmiş olur.

  - para biriktiremeyenler buraya -

  hadi bakalım.

  edit: heratsily'nin uyarısıyla enpara'dan çekip enpara'ya yatırmak daha fazla kar getiriyor denizbank'dan. kalan paraya bonibon yerine orta halli bir viski alabilirsiniz. qıps.
 • yapmayın. doların %500 gideceğini tahmin etseniz bile yapmayın. çocuk oyuncağı değil bu yatırım işleri.

  kredi çekerek geleceğinizi satarsanız. bunu unutmayın. geçmişinizi harcamak daha mantıklı olabilir. çünkü geçip bitmiştir. ama geleceğinizi de bitirmek sizi çökertir.

  ben daha kredi çekip dolar/borsa/fx den zengin olan duymadım. hikayelerin hepsi batmak üzerine.
 • kapitalizmin birinci kuralı olan kasa her zaman kazanır maddesini okumayanların hayalidir.
 • kredinin kendi kendini odeyip, uzerine de muhtelemen kar etmenizi saglayacak bir islem olabilir.

  gene de yatirim tavsiyesi degildir.
 • bu entry ilk girildiği tarihte yani 26.04.2015 tarihinde 10.000 tl kredi çekip 3.661 usd almışsanız(24.4.2015 mb kuru 2,7310) bu gün 12.852 tl'niz olacaktı. faizi güncel olan o tarihten daha yüksek 1,73 olarak hesap etsek bile toplam geri ödeme 11.400tl olacaktı. yani siz o parayı kredi çektiniz ve kenara attınız hiç de dokunmadınız krediyi de o paraya dokunmadan ödediniz 1452 tl karınız olacaktı...
 • bugünlerin popüler geyiği.
 • şöyle bir simülasyon yapalım:

  aylık 1.60 faizle ve 24 ay vadeli olarak 100.000 tl tüketici kredisi çekip 2.93'ten dolar alırsak kabaca 34.000 dolar yapar.

  ödenecek faizler dahil bankaya ödeyeceğiniz toplam rakam kabaca 125.750 tl.

  aldığınız doların bankaya ödeyeceğiniz toplam 125.750 tl'ye denk duruma gelmesi için doların en az 3.70 olması gerekir.

  eğer 24 ay içinde doların 3.70 olacağına inanıyorsanız bu simülasyona göre mantıklı bir iş yapmış olursunuz.
 • bunu buraya yazmalı mıyım bilmiyorum ama 45 güne kadar dolar 4 tl olacak. o yüzden yapacaksanız hemen yapın.
 • şiddetle karşı çıktığım önerme. yapmayın güzel kardeşlerim. emekle kazanılmamış, sana ait olmayan parayla yatırım yapılması zaten çok doğru olmamakla birlikte, bu parayı borsaya veya dövize yatırmak iyice zıvanadan çıkmış bir önermedir.
  gerçekten ihtiyacın yoksa o parayı çekmeyeceksin. bu durumu neden bu kadar ciddiye alıp da yazıyorum, şöyle açıklayayım; öğrencilik yıllarımda benim yaptığım hatadır da ondan. sanmayın ki zarar ettim, sütten ağzım yandı. aksine kazandım. o dönemlerde eşek bağlasan borsadan para kazanırdı, kaldı ki aynı zamanda dolar 2'li seviyelerinden nerelere geldi. ama sonuç ne oldu? hüsran. neden hüsran? uzun hikaye...
  şiddetle ve net bir şekilde genç kardeşlerime tekrar sesleniyorum. krediyle, kendi paran olmayan parayla borsa ve benzeri araçlarda oynanılmaz.
  bakın tekrar ediyorum; krediyle, kendi paran olmayan parayla borsa ve benzeri araçlarda oynanılmaz.

  teşekkürler.