• evet arkadaşlar bu mal benim.
    laf olsun diye 20k 2.02’den 12 ay vadeyle çekip usd’ye attım.

bu işlemden 5 dk sonra yemeye indim. döndüğümde 400 lira artmıştı.

ertesi gün kredi faizi 2.39’a, usd 6.50’ye yükseldi.

şimdi cayma hakkımda try’ye dönüp krediyi kapatsam 4k try cepte kalıyor.

ekonomiyi bu hale getiren çomarların allah belasını versin. bu arada dün akşam markete uğradım, inçe eleyip sık dokudum ve migros’tan 40 lira hesapla çıktım. muhteşem bir his. normalde o 150 lira olurdu. bir cuma gecesi klasiğim olan 35cl kulüp rakı ve 3 std efes’e 100 lira vermektense mütevazı bir kırmızı şarapla geceyi 40 liraya kapadım.

bundan sonra böyle mına haaaa!!!!!
  • 2 ay kadar once halkbank 1.18 gibi bir faiz oraniyla ihtiyac kredisi dağıttı. o donemki oranlar icin cok iyi bir orandi. ayni zamanda mevduat faizlerinin de artmaya basladigi donemdi ki, mevduata yatirsam gelen faiz, aylik odedigim faizden fazlaydi. resmen halkbankasi, 4 yil odeme yaptiktan sonra bana havadan maas bagliyordu.
    neyse degerlendirdim ve bir miktar cektim ve dolar aldim. efenim 2 ayda dort yilda odeyecegim toplam faizden fazlasini kazandirdi. kismetse yilbasina kadar normalde cektigim kredinin 2 misli olan ev kredimi odemeyi bile dusunuyorum. bakarsin hem ev kredimi hem de ihtiyac kredimi komple kapatirim reis sayesinde.
  • (bkz: #129317223)

--- spoiler ---
    2 gün önce kredi çekip o kredinin faizinin dörtte birini dün geri kazanın diye verilmiyor o krediler.

yiyecek ekmeğiniz yoksa ekmek alın diye veriliyor.
    --- spoiler ---

yavrum benim, sen bi tüpçüye nasıl, ne şartlarda ve ne için kredi verilmiş bi araştır istersen :))

kızlar işte bu aradığınız efendi ve saf erkek, sakın kaçırmayın. sonra hepsi kapılmış diye başlık açıyorsunuz.

8 iken yapılacak, şimdi geç kalınmış olaydır.
  • lan acaba?

not:sakın ha *

edit: beynime tüküreyim.
  • sahip olunan varlıkların değer kaybetmemesini sağlamanın bireysel ihtiyaç olup olmadığını merak etmeme sebep olan bir girdi içeren başlık.
  • kredinin kendi kendini odeyip, uzerine de muhtelemen kar etmenizi saglayacak bir islem olabilir.

gene de yatirim tavsiyesi degildir.
  • bu entry ilk girildiği tarihte yani 26.04.2015 tarihinde 10.000 tl kredi çekip 3.661 usd almışsanız(24.4.2015 mb kuru 2,7310) bu gün 12.852 tl'niz olacaktı. faizi güncel olan o tarihten daha yüksek 1,73 olarak hesap etsek bile toplam geri ödeme 11.400tl olacaktı. yani siz o parayı kredi çektiniz ve kenara attınız hiç de dokunmadınız krediyi de o paraya dokunmadan ödediniz 1452 tl karınız olacaktı...
  • bugünlerin popüler geyiği.
  • şöyle bir simülasyon yapalım:

aylık 1.60 faizle ve 24 ay vadeli olarak 100.000 tl tüketici kredisi çekip 2.93'ten dolar alırsak kabaca 34.000 dolar yapar.

ödenecek faizler dahil bankaya ödeyeceğiniz toplam rakam kabaca 125.750 tl.

aldığınız doların bankaya ödeyeceğiniz toplam 125.750 tl'ye denk duruma gelmesi için doların en az 3.70 olması gerekir.

eğer 24 ay içinde doların 3.70 olacağına inanıyorsanız bu simülasyona göre mantıklı bir iş yapmış olursunuz.
hesabın var mı? giriş yap