• bankalar bile yüzümüze bakmıyor
  • bunu yapacağına forex yap.
  • şöyle bir simülasyon yapalım:

aylık 1.60 faizle ve 24 ay vadeli olarak 100.000 tl tüketici kredisi çekip 2.93'ten dolar alırsak kabaca 34.000 dolar yapar.

ödenecek faizler dahil bankaya ödeyeceğiniz toplam rakam kabaca 125.750 tl.

aldığınız doların bankaya ödeyeceğiniz toplam 125.750 tl'ye denk duruma gelmesi için doların en az 3.70 olması gerekir.

eğer 24 ay içinde doların 3.70 olacağına inanıyorsanız bu simülasyona göre mantıklı bir iş yapmış olursunuz.
  • kredinin kendi kendini odeyip, uzerine de muhtelemen kar etmenizi saglayacak bir islem olabilir.

gene de yatirim tavsiyesi degildir.
  • şiddetle karşı çıktığım önerme. yapmayın güzel kardeşlerim. emekle kazanılmamış, sana ait olmayan parayla yatırım yapılması zaten çok doğru olmamakla birlikte, bu parayı borsaya veya dövize yatırmak iyice zıvanadan çıkmış bir önermedir.
    gerçekten ihtiyacın yoksa o parayı çekmeyeceksin. bu durumu neden bu kadar ciddiye alıp da yazıyorum, şöyle açıklayayım; öğrencilik yıllarımda benim yaptığım hatadır da ondan. sanmayın ki zarar ettim, sütten ağzım yandı. aksine kazandım. o dönemlerde eşek bağlasan borsadan para kazanırdı, kaldı ki aynı zamanda dolar 2'li seviyelerinden nerelere geldi. ama sonuç ne oldu? hüsran. neden hüsran? uzun hikaye...
    şiddetle ve net bir şekilde genç kardeşlerime tekrar sesleniyorum. krediyle, kendi paran olmayan parayla borsa ve benzeri araçlarda oynanılmaz.
    bakın tekrar ediyorum; krediyle, kendi paran olmayan parayla borsa ve benzeri araçlarda oynanılmaz.

teşekkürler.
  • sterlin, altın ve dolar sepeti yapılmalıdır.
  • yurtdisinda cekilip ülkeye gönderildiginde faydali olacak islemdir. zira yillik maliyeti %3 lerde olan faizler (almanya icin konusuyorum) pekte bir zarar ettirmeyecektir.
hesabın var mı? giriş yap