*

şükela:  tümü | bugün soru sor
  • hırsızlık konusunda fikir istenen konu.

ne desem gg. pis herif.

edit: duyar kasıyormuşum da bankalar en büyük hırsızmış da..

hırsızlardan çalınca hırsız olunmuyor galiba? gidecek yurt dışına, yiyecek paraları, sanki bana robinhood.

çok ahlaksızsınız çok.
  • riskli bir plandır.

önce bankalardan kredi çekilir,

sonra kimliği kırıp suriye'ye kaçılır.

mülteci olarak türkiye'ye tekrar gelinilir.

paralar afiyetle yenir.
  • fakir adama kredi vermezler, daha doğrusu kaçabilecek kadar kredi vermezler. sürünecek kadar kredi verirler.

baştan sıçmış yani plan.
    üzgünüm.
  • fakirlik dna'larına işleyen bir adam çok yüksek meblağda kredi verilmeyeceği için geçersiz başlıktır.

konu kilit.
  • kefil düşmandan seçilirse tutacak plandır. bir de parayı çekip dımdızlak gitme tabi yurt dışına, hemen parayı akla ve kısa sürede kârını topla. mahkeme filan derken çözülene kadar parayı toparla.
  • malı mülkü olmayana hem de borcu olana vize her yer vermez. önce nereye gidebileceğini nasıl yaşayacağını planlayıp sonra kredi işini halltmek lazım.
  • ekşinci sözlük tadı mı alıyorum dedirten sorudur. (bkz: ekşinci sözlük)
    genetik fakirseniz tek çare zengin koca bu şekilde gen havuzunu "zenginleştirebilirsiniz"
  • fakirin aklı da fakir dedirten düşünce.

sana verilebilecek kredi ile ancak 3 günlük turlara katılabilirsin. ayrıca kaçarak suç işlemiş olursun. onun yerine benim sana tavsiyem dünyayı dolaşan bir gemi adamı olman. türkiyede yaşıyor gibi görünür ama yaşamazsın.bazen norveç, bazen brezilya, bazen avustralya, bazen portekizde yaşarsın.
  • çekeceğin kredi ihtiyaç kredisidir.
    o da anlatımına göre sana en fazla 10.000 tl'dir.
    hadi findeksin çok iyi diyelim, 30.000 tl olsun verecekleri.

1-geri ödeme yapmayacağın için üzerine kayıtlı ne varsa haciz konur (ev, arsa, taşıt vs.)

2- hapis, gözaltı ifade verme vs. gibi bir olayla karşılaşmazsın.

3- türkiye'deki ikametgahın (mernisteki adresin) nereye kayıtlı ise oraya tebligat gelir zırt pırt. en fazla hukuk bürosundan korkutmaya gelirler haciz için ama tipik bir aile evi ise evden bir şey haczetmezler, uğraşmalarına değmeyeceği için.