şükela:  tümü | bugün
 • dün akşam başıma gelmiş şok edici hadise.

  her şey akşam saatlerinde cep telefonuma gelen bir sms ile başladı.
  garanti bankasından gelen mesajda 64 tl'lik alışverişinizi taksitlendirelim mi minvalinde bir şeyler yazıyordu.
  ne oluyor dememe fırsat kalmadan bankadan 2. sms geldi. hollandlodge 6,77 usd işlem tarafınıza ait değil ise bankamızı arayın.

  hemen bankayı arayıp kartı iptal ettirdim. kart döviz ile işleme kapalı olduğu için herhangi bir çekim olmamış fakat ttnet'ten 64 liralık işlem gerçekleşmiş.
  hemen harcama itiraz formu doldurup mail attım artık sonuç ne olur bilemiyorum.

  bilinmedik sitelerden hiçbir zaman bir şey satın almam. kartım hep yanımdadır bi yere bırakıp gitmem. buna rağmen nasıl böyle bir durum oluşabiliyor gerçekten hayret verici.

  tüm bunlara rağmen verilmiş sadakam varmış diyorum çünkü internetten biraz araştırmamla insanların kartından binlerce liralık işlemler yapıldığını okudum.

  ve tüm bu olanlar karşısında en vahimi bankanın tutumu. kart bilgilerim çalınmış diye çağrı merkezini arayıp bildirimde bulunuyorum. yapılan işlem provizyonda görünmesine rağmen iptal edemiyorlar her nasılsa. itiraz formu doldurun, internet şubesinden işlem yapın vs. şeklinde oyalayıp duruyorlar insanı.
  sen müşterinin tarafında mısın, dolandırıcıların mı belli değil.

  umarım iadeyi yaparlar 3-5 kuruşun hesabını yapıp geçinmeye çalışırken dolandırıcılara para kaptırmak gerçekten çok sinir bozucu.

  edit: birkaç dakika içerisinde çok sayıda mesaj aldım eksik olmayınız.
  öncelikle hiçbir şekilde herhangi bir fake siteye cep telefonu ödeme, iddaa sitesi vs. kart bilgi girişim olmadı.
  son aylarda alışveriş yaptığım tek site trendyol.

  edit 2: garanti bankası tutarı kartıma iade etti.
  mesaj atıp yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler.
 • öncelikle geçmiş olsun.bankalar dolandırıcılık konuları ile ilgili sürekli gol yiyor.ben hiç bir bankaya güvenmediğim için kartlarımı mail order işlemine tamamen kapattım.internetten alışveriş yapacağım zaman hemen düşük limitli bir sanal kart oluşturuyorum ve alışverişimi yapıyorum.kartınız mail order'a açık olduğu müddetçe risk altındasınız.
 • geçmiş olsun.mart ayında aynı şey başıma geldi; iş bankası kredi kartımla akşam 22'de apple store'dan çekilen 2.699 tl ve morhipo sitesinden yapılan 479 tl'lik alışverişten sms yoluyla haberdar oldum. apple store'dan kullanıcısi olmadan alışveriş yapabilmek mümkün üstelik aldığın ürünü hediye gönder secenegiyle.banka kredi kartını kapatmasına rağmen ertesi gün yeni bir sms daha geldi moka ödeme kuruluşu tarafından değişik isimlerle borç ödenmeye çalışılmış ancak kart kapalı olduğu için işlem başarısız olmuş.neyse fazla uzatmayayim sonuçta savcılık olaya el koydu;hala beklemedeyim
 • birçok yazarın tarafıma ulaşıp bilgi vermesi sonucunda şöyle bir şeyden de haberdar oldum. aynı dertten muzdarip arkadaşlara yardımcı olmak adına;

  (bkz: kredi kartından ttnet adına izinsiz para çekilmesi)

  ayrıca şunu da belirteyim hayatım boyunca türk telekom üyeliğim olmadı.