şükela:  tümü | bugün
  • doğrusu; "kredi kartı borçlarının 72 aya kadar yeniden yapılandırılması" olan, başbakan binali yıldırım'ın açıklaması. tüketici kredilerindeki vade de 36 aydan 48 aya çıkarılmış.

wtf?!?
  • tuhaf yapılandırmadır.

kredi kartıyla alışverişte taksit sayısını 12 ye çıkartıp, ardından borçlulara 72 aylık yapılandırma kararı almak sadece ülkemizde yaşanacak bir tuhaflık.

(bkz: kredi kartına taksit sayısının 12'ye çıkartılması)
  • vatandaşın meteliğe kurşun attığının ispatı bunlar işte.
  • ölene kadar borç ödesin bu millet zaten. 72 ay nedir arkadaş.
  • ben hep karaliste'de olduğumdan şahsımı ilgilendirmemektedir.

neyse asıl söylemek istediğim şey şu; değil 72 ay, 120 ay yapsan da çok matah bir şey değil bu yapılandırma. banka babasının hayrına da yapmıyor bu işlemi. ana para+ faizin üzerine bir de +72*aylık yapılandırma faizi koyuyor.

ben niye dert ediyorum ki. kredi kartı olan düşünsün.
  • binali yıldırım'ın tarlada 1 lira olan malın tezgahta 10 liraya çıkmasının sebeplerinin araştırılacağını söylediği haber.

sanıyorum yaşadığı şehirde hiç gıda hali yok.
  • hükümetlerin, 'insanlar niye bu kadar kontrolsüz borçlanıyor' konusu üzerinden çözüm üretmesi gerekirken, bir banka yönetim kurulu üyesi gibi davranabildiklerini gösteren bir türkiye komedisi.

bankalar gayet sistematik ve devletle "paralel" olarak vatandaşı ipotek altına alma operasyonu yürütüyor.

şu an olan şey de bir çözüm değil, bir satış stratejisi. çarkların dönüşünü garanti altına alma arzusu.

faizin haram olmasına girmiyorum, o zaman işler komple karışır.
  • yapılandırma faiz oranına, belli bir maksimum düzey getirilmediği takdirde veya "bir defaya mahsus olmak üzere, 6 aylık faizsiz yapılandırma" türü bir kural getirilmediği sürece; halk için değil, bankalara daha çok para kazandırmak için yapıldığını düşüneceğim düzenleme.
  • (bkz: günü kurtarma)

(bkz: hamdolsun)