• nasıl bir sistem kurdularsa artık, ödüyorum ödüyorum tam diyorum bitecek, bir süre sonra bakıyorum o bitirmeye çalıştığım borç iki katına çıkmış. işin içinden bir türlü çıkılmıyor arkadaş.

ama her şey o ilk asgari tutarı ödeyince başlıyor bunu iyi anladım. *
  • bunun bir de maaşı aldığın gibi kredi kartı borcunu ödeme şekli vardır. sonra ay sonuna kadar tekrar karttan harcar durursun. döngü böyle devam eder.borca faiz binmez bu şekilde ama nakit para da kalmaz elinde.
  • ödemeyin. bankalara borç takin ararlarsa engelleyin bi bok yapamazlar. avukata verirlerse de korkmayın pazarlık yapın vs... gibi fantastik yöntemleri anlatan arkadaşların akıl verdiği başlık. nasıl hayatlar yaşıyorsunuz olum siz bunlar nasıl akıllar lan?
  • tek çözümü her dönem ekstrenin tamamını ödeyemiyorsan kredi kartı kullanmayacaksın ya da harcama yapmayacaksın.
  • kredi kartı mantıklı kullanıldığında avantajlı bir üründür.
    hesap kesim tarihinizden 1 gün sonra yaptığınız bir harcamayı, üzerine faiz yansımadan 40 gün sonra ödeme imkanı verir. bu arada isterseniz gidin 40 gün vadeli mevduata yatırın paranızı.

bu tabi kenarda birikmişi olan ve giderleri gelirlerinden çok daha az olan kişiler için geçerli.

bu başlık altındaki asıl problem malesef kart sıkıntısı değil, geçim sıkıntısı.
    kimin eline toplu para geçse gider önce kartlarını ve kredilerini kapatır.
  • 3000 liralık kredi kartımın borcunu ödedikten sonra yavaş yavaş, limitini 1000 liraya kadar düşürüm, bu şekilde kontrol altına alabilirsiniz, daha öne 1500 tl kredi kartı borcu öderken şimdi fiks 500 tl ödüyorum, o da genelde otomatik ödeme faturalar için, yakında onları da mevduata bağlayacam.
  • kullanmayı bilmeyenler için geçerli durum

araç sigortası, kasko ve zorunlu ihtiyaç (mobilya, ev için gerekli bir eşya vb.) olmadığı sürece kredi kartı kullanmıyorum. taksit ihtiyacım olursa bir önceki cümlede belirttiğim şeylerden mütevellit ancak o zaman kullanıyorum.

gereksiz ihtiyaç için harcamazsan, kredi kartı can simidi gibidir.
  • son 3,5 aydır evdeyim ve karttan ek harcamamız erzak ve fatura. buna rağmen bitmiyor, bitemiyor.
  • kısır bir döngüdür. taksitler bir ay sonra bitecek oh temize çıkarım dersin, bir ay sonra kendini taksitle yeni bir şey almış olarak bulursun. ben kökten kapattım kartımı, şimdi gerisini onlar düşünsün. bir kredi kartını kapatmak için farklı günlerde 4 telefon görüşmesi yaptım, toplamda 1.5 saate yakın sürdü. telefonla oraya bağlan, ilgili yere bağlan, hatta bekle süresi derken bütün yıldırma politikalarına direndim, 100 tl maksipuan teklifini bile geri çevirdim ve artiz bir tavırla kartı kapattırdım.
  • 2016 yılında başlayan kredi kartı borcumu haziran 2020 itibari ile bitirmiş bulunuyorum. kredi kartının bir günahı yok. sıkıntı bizde,;paran yoksa harcamazsın olur biter. olmayan parayı harcayıp "kredi kartı borcunun bitmemesi." diye kafa sikmeyeceksin.
hesabın var mı? giriş yap