• çalıntı kartın aktif olup olmadığını doğrulamak içindir. rastgele kafadan numara sallayıp fatura borcunu öderler. genelde bu olaydan faturası ödenen şahısın bile haberi yoktur onunda başı ağrır.
  • benzeri kredi kartını online alışverişlerde hiç kullanmayan, hatta sadece düzenli olarak bir iki yerde kullanan babamın başına da gelmiş olan hadise.

birkaç ay önce kredi kartından 55 küsür liralık ttnet faturası ödendiğini gördüydük. ilk önce arada bir kartı ödünç alan amcamdan şüphelendik*. kimse sahiplenmeyince ttnet ve bankayla iletişime geçtik. banka sorumluluk almayıp ttnete iteledi. ttnet de bildiğimiz ttnet işte.

sonuç? para gitti. risk alıp kartı yenilemedik bir daha da böyle bir şey olmadı. nedeni, nasılı muamma hala.
  • geçtiğimiz hafta babamın da başına gelen durum. uzun yıllardır süren kredi kartı kullanımı geçmişime rağmen, ben de kıllandım ve yeni gelen kartı internet alışverişi + mail ordera tamamen kapadım. bazı çözüm önerilerini de kendimce yazdım. siz de elinizden geldiğince toplumu bilinçlendirmeye ve bu kan emicileri durdurmaya çalışın.

https://www.rosencruz.com/…kredi-karti-sahteciligi/
  • (bkz: fatura ödeme merkezi)

bu tür yerler parayı gişeden nakit alıp çalıntı kredi kartı ile ödemeyi yapabilir, bana en mantıklısı bu geliyor. bu saatten sonra işlem sizinle faturası ödenmiş kişi arasındadır.

ödemeyi yapan kişinin ip numarası (proxy kullanmıyorsa) ile ödeme yapan yer tespit edilebilir.
hesabın var mı? giriş yap