şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: vw şifre)
    (bkz: vw şifre 1.6 tdi)

düzeltirse diye edit: ss
    şaka bir yana, o yüzden 3d secure olan yerlerden alışveriş yapın, işlem limiti belirleyin vs.
  • (bkz: sanal kart)
  • arkadaş cahil olmayın ya bir açın bakın 3d secure neymiş ne değilmiş. 3d secure sizi korumaz firmayı korur. şunu bir öğrenemediniz gitti.

3d secure ile işem yapıldığı zaman sizin itiraz hakkınız olmaz o işlemi sizin yaptığınız kesindir. diğer türlü her türlü paranızı alırsınız. 3d secure geçmesi de çok kolay sonuçta gelen mesajdaki bir şifre bütün iş.
  • ek kart cikartip limit vererek kismen onune gecilebilecek tehlikedir. limiti on yuz bin milyon olan kartinizla onunuze gelen her tukkanda alisveris yapmak gel beni soy demek zaten.
  • kredi kartınızı internet alışverişlerine kapatın. alışveriş yapacağınız zaman açın. alışverişten sonra kapatın. mobil uygulama ile bunu biraz araştırma ile yapabilirsiniz. bankalar bu işlemi daha kolay bir şekilde yapılacak bir uygulama yapması da gerekli ayrıca.
  • 3d kullanılmadan satış yapılan bir siteden paranizi geri alabilirsiniz. isterseniz alışverişi kendiniz yapın. biz ödedik böyle zamanında.

edit: son yasal durum nedir bilmiyorum. bende çok görüyorum 3d olmadan ödeme alan e-ticaret siteleri.
  • çare sanal kart
  • sanal kart kullanmayı bilmiyorsan,
    asıl kartını internet ve telefon alış verişine kapatmayı bilmiyorsan,
    aylık kendine harcama limiti belirleyemiyorsan zaten kullanma kartı,
    sonra burada xxx dolandırıcılığı, xxx banka güvenlik rezaleti başlıkları ve sikayetvar.com da açılmış abuk subuk şikayetler...
  • olmayan tehlikedir.

kredi karti'nin arkasindaki 3 haneli numara güvenli bir kenara kaydettikten sonra kart uzerinden kazınır.

ardından kart, internet alisverisleri ve mail order'a kapatılır.

bu sekilde istenilen mekanda rahatlikla kullanilabilir, kart numarasi calinsa bile, yapilacak harcamalardan siz sorumlu olmazsiniz.

internet alisverisleri ve mail order icin sanal kart kullanirsiniz. limitini kendiniz belirler, istediginiz zaman degistirebilirsiniz.
  • bankalar güvenilir firmalar haricindeki işletmelere mail orderı blokeli olarak verir. yani işlem yapıldıktan sonra karttan çekilen bakiye yaklaşık 32-40 gün arası (değişiklik gösterebilir) bloke pos hesabında bekler, daha sonra firmanın kullandığı hesabına aktarılır. tüketici tarafından firma aleyhine harcama itirazı geldiğinde banka yetkilisi ilgili firmaya “bu işlemi ispat et ya da bakiyeyi ilgili kişiye iade edeceğiz” der. siz siz olun ekstrelerinizi daima kontrol edin. 60-140 tl arası bir çok defa bilgim olmadan çekilen tutarla karşılaştım. bir de belli olmasın diye küsüratlı çekiyor adamlar :)