şükela:  tümü | bugün
  • kasiyeri ve bankadaki sorumluları işten attıracağım andır! ebzılığtli bir hata söz konusudur. (bkz: amex centurion card) (bkz: hanımlar mesac batını aşağıda)
  • maazallah anime teri döktürür adama.

(bkz: japon cizgi filmlerindeki gibi terlemek)
  • allahın koruduğu andır.

bir şaşkınlık yaşandıktan sonra banka aranır ağız tadıyla dalaşmak için. ne de olsa bankanın bir hata yaptığından emindir bünye. çıkan görevliye durum anlatılır, çemkirme pozisyonu alınır. görevli evet efendim şu tarihte şu internet sitesinden, bu tarihte bu internet sitesinden, o tarihte de o internet sitesinden şunları,bunları ve onları alıp limitinizi doldurmuşsunuz ama bize garip geldi o yüzden ödeme emrini henüz vermedik der.

muhtemelen kartın kopyalandığı okazyon akla gelir, bir yandan yapılan hazırlık boşa gitmesin deyu niye haber vermiyorsunuz diye çemkirilir, alışverişler iptal edilir.

verilmiş sadakam varmış denilir. hayata devam edilir.
  • aslında her cüzdanda bi adet bakiyesi yetmeyecek kart bulundurmak lazımdır. sonuçta alışveriş dediğimiz sosyal bi faaliyet, alışkanlık her alış veriş yapma faaliyetimizde bunun bedelini ödeyecek olmak her wc'ye girişte 50 kuruş-1 lira uçlanmak kadar yersiz. hem bakiyesi yetersiz kartcık kararlı olup olmadığımız konusunda neredeyse bir windows mesajı kadar yararlı "almak istediğinize emin misiniz?" ...

her cüzdanda olcak bi tane bunlardan ona göre varım diyorsak hemmen ikincisini çıkarcaz yokum diyorsak oldu ozamanhadissize iyigünleer diyerek yeni maceralara doğru yol alacağız. lazım bişe bu.
  • işte o an ben yaşayamam!

kredi kartı dikkatli kullanılması gereken bir bankacılık hizmetidir ve her ürün hizmette olduğu gibi kullanırken işin inceliklerini öğrenirsiniz. hesap kesim tarihinden sonra ödeme gününü beklemeksizin limitin tekrar eski haline geldiğini zanneden birisi olarak her gün 5 - 10 liralık alışveriş yaptığım bir yerde bu durumla karşılaşmıştım. tek söyleyebildiğim "skandal aman allahım" olmuştu. debit card sayesinde mini bir rezaletin yaşanmasını engellemiştim.

düşman başına vermesin dumurlarından bir tanesidir...
  • çok heyecanlı, kıpır kıpır, tarifi imkansız duyguların anıdır. öyledir ki, kimi zaman bakiyenin yetmeyeceğini bile bile o riski alır ve kendinizi adrenalinin dikenli kollarına bırakırsınız. hele de o kasiyerin suratındaki o ''neyine güvendin de aldın bu kadar şeyi aha bak bakiye yetersiz diyo rezil allahsız kitapsız'' ifadesi, herşeye bedeldir. bi yerden sonra alışkanlık yapan duygudur. bi de kasa kuyruğundaki diğer elemanlar da aynı aşağılayıcı efektle türlü bakışlar atarlarsa, tadından yenmez.
  • kapitalizmin çarkları arasında sıkıştığınız andır.
  • yakın bir dostumun annesine telefon ederek "anne artık fakir miyiz?" sorusunu sorduğu andır.
  • bence "macerayı seven adam" karakterinin tatmin olabileceği andır. aybaşından itibaren umarsızca harcanır ve aysonuna doğru yaklaştıkça acaba bu sefer mi? diye terler dökerken bir daha bu duruma düşmemek için geleceğe dair ekonomik kalkınma planları yapılır. hey gidi öğrencilik yılları...