şükela:  tümü | bugün
 • sürekli spam sms atan, kredi sorgulama kisvesiyle az daha telefon faturama 56 lira yansıtacak olan kalpazan site. sakın bulaşmayın.
 • az önce spam sms gönderdiler. linke tıklamadan nedir diye bakayım dedim. bu smsteki linke tıkladığınız anda 56 liranızı çalıyorlar. aslında buna mobil operatörlerin bir çözüm sunması gerekiyor ama biz yine de bir kişiye dahi ulaşsa iyidir diye uyarımızı yapalım!
 • haftada 3-4 kere spam mesaj atan dolandırıcılar. gelir gelmez mesajı açmadan silin. sakın linke falan da girmeyin.
 • anlamadığım nokta şudur: devlet bunlara neden izin veriyor. tam bir sahktekarlıktır, soygunculuktur. bu kredisor.mobi tek değil. benzer bir sürü soyguncu site var. bunlardan birisi olan ybs'yi bimer'e şikayet ettim. bimer'den gelen yanıtta, ybs'nin gönderdiği makbuz gibi bir şey vardı. itiraz ettim; sorunuma çare değil, neden ilgilenmiyorsunuz, halkı soyduruyorsunuz diye, gelen ikinci yanıtta ise biz bu işlere bakmıyoruz diye yazıyordu.
  ben bir gazeteci iken bu sahtekar firmalara iki kez soyuldum. düşünün, eğitim ortalaması ortaokul 2 terk olan türkiye'de, kaç tane abone bunlara para kaptırıyor?
  içim yanıyor. soyulduğuma değil. bunu rahatça yapabilmelerine. baklava çalan çocuklara verilen cezalar geldi aklıma.. içim daha çok yandı..
 • dolandırıcı bir firma. spam mesajlarına tıkladığınız vakit muhtemlen paranızı çalıyorlar. yaklaşık 2 haftadır bana da mesaj atıyorlar. tıklamıyor, bu kalpazanlara paye vermek istemiyorum. lakin devletin böyle dolandırıcılara neden pabuç bıraktığını anlamak çok güç. farzımuhal köyde yaşayan, teknolojiyle alakasız bir vatandaş olsam ve bu kalpazanların oyununa gelsem halim ne olurdu? bu mağduriyeti kim silecekti o vakit? hiç kimse... velhasıl devlet bunları durdurmakla mükelleftir. vatandaşını kalpazanlara meze eden devlet olur mu hiç?
 • surekli farkli turleri ortaya cikan gereksiz bir tuzak platformu. su siralar hibesec, hibeal gibi kanallar uzerinden mesaj gonderiyor.

  isin garibi mesajla gelen linki bilgisayarda yazip siteyi acinca, menulerden birine tiklayinca cep telefonunuza bir sms geliyor yani siteye girdiginiz link cep telefonu ile baglanmis o linkten yapilan her islem telefon ile iliskilendiriliyor ve gelen kodu girerseniz yine sizi aylik 56 tl'ye sikimsonik bir seye uye yapiyor. sayfada bir musteri hizmetleri numarasi vardi aradim, ne satiyorsunuz siz boyle, iste kredi sorabilirsiniz, size en uygun faizli krediyi gosterir falan ezberletilmis laflar. veritabanindan cikarin beni dedim, gsm operatorunuzden reklam
  mesaji almayi kapattirin, mobil odemeyi kapattirin onerisinde bulundu vatandas ama zaten kapali bunlar. veya yine mesajla gelen iptal linkine tiklayin diyor ama orada acilan sayfaya numarami girince beni baska bir seye bulastirmayacaklarinin garantisi yok. yani cozum yok.
  bu uc kagitcilarin olayi zaten ilk abonelik aninda bir kere aliyorlar parayi oradan mali goturuyorlar.

  bu tip tuzaklardan zarar gormemek icin mobil odeme ozelligi gsm operatorlerinden kapattirilmali. hatta simdi kredi kartlarinin internet alisverisine kapali gelmesi gibi hepsi mobil odeme kapali gelmeli isteyen actirmali bu ozelligi.
 • insanları dolandırmaya çalışan bir kuruluştur. şikayetvar.com da bir sürü mağdur insan bu dolandırıcılar yüzünden şikayette bulunmuşlardır. dikkatli olun oyuna gelmeyin. devlet uyumaya devam etsin bu hırsızlara göz yumsun.
 • şikayetvar.com a yazdığım şikayete istinaden beni 0850 532 30 41 numaralı telefondan arayıp şikayetvar.com dan aradıklarını söyleyen yalancı kuruluştur. ilk etapta inandım fakat ses tonundan ve laubali konuşmasından şüphelenip numarayı internette araştırdım şöyle bir sonuca ulaştım.