şükela:  tümü | bugün
  • yeni bir iş bulma/buldurma sitesi. diğerlerinden farkı üniversite arkadaşlarını biraraya toplayıp zümre yaratmak gibi bir nanesi oluşu. nerden buldular bilmiyorum ancak kullandığım iki mail adresine de aynı maili geçip, "bakın üniversite arkadaşlarınız da burda, hadi siz de geliverin gari" demişler. bana üniversite arkadaşlarımla net üzerinde takılmak facebook'ta bile cazip gelmezken, çoğunun yazdıklarını anasayfamda engellemişken ben napayım sizin sitenizi bre kızanlar. benimle aynı yıl mezun olanların isimlerini de saymışlar ancak birkaçı dışında üniversite arkadaşlarımın ne yaptığı beni zerre ilgilendirmiyor.
  • linkedin'den esinlenilmis sosyal ag. bunlara hic gerenk yok. burada yapilmisi var cunku; www.linkedin.com

esinlenmek diyorum bak, anladin sen onu, gotumuze girmesin.
  • kimin daha çok referansı var olayı üzerine kurulu gözükmektedir.

yani farmvilde el verenin varsa burda da iki satır referans versin,
    "mahallede topumuzu çaldırtmazdı sağolsun"
    falan yazsın.

*yamulmuyorsam da kariyer net in nanesdir bu. logo öyle diyor.
  • üye bile değilim ama buradan mail adresime (nereden buldularsa) " ... şirketi sizi kref.net'neki satış mühendisi pozisyonuna başvurmaya davet ediyor." diye mail geldi. olm bu nasıl iş spam mıdır nedir, napak, inanak mı?
  • üye filan değilim ama çok ciddi bi iş teklifi aldım. namım yayılıyor tabii iş dünyasında.. çok kararsızım..
  • devamli bana hic uygun olmayan is ilanlarini nerden bulduklarini bilemedigim e-mailime gondermekle kalmayip, mail listlerinden veya her ne haltsa iletisim seylerinden cikmama da izin vermeyen, terbiyesizin onde gideni site...
  • bir yerden adımı ve iletişim bilgilerimi bulup bana bir firmadaki stajyerlik pozisyonuna başvurmamı isteyen, ilk okuduğumda "kenef net mi?" diye bir şaşkınlığa düşmeme neden olmuş bir site. o nasıl bir isim seçmedir öyle.
  • bana az evvel bir şirketin cfo pozisyonuna başvurmamı öneren site.*
  • spamlemekte kullandığı bilgileri kariyer sitelerinden birinden aldığı çok belli site. yalnızca kariyer sitelerinde kullandığım bir e-posta adresi var, spamler ismimle beraber o adrese geliyor. bilgilerimiz kimlere emanet görüyoruz.
  • kendisini "yeni iş fırsatları yaratarak sektörün uzmanları ve iş ortaklarıyla tanışmanıza yardımcı olacak bir iş ağı aracıdır" diye tanımlayan web site.

sitede facebook'ta olduğu gibi arkadaş çevrenizi, iş çevrenizle genişletip sohbet edebiliyor,duvarınızda her türlü bilgiyi paylaşabiliyorsunuz.büyük şirketlerde belirli pozisyonlarda olan insanlarla konuşabiliyorsunuz.aynı zamanda sohbet alanı,paylaşım akış duvarı da çok başarılı.