şükela:  tümü | bugün
 • hakkında yazılanlardan çıkarabildiğim kadarı ile doğal nzt-48 gibi duruyor. öve öve bitiremiyorlar. balık yağı bunun yanında çok rererö müş filan.
 • (bkz: coldsea)
  okyanusun derinlerinden toplanan planktonlar sayesinde her turlu balik yagindan daha fazla omrga-3 iceriyor. balinalarin beslendigi ve cok saglikli olan bu canlilarin milyonlarcasi ile kimyasal olmayan bir saglik takviyesi olusturulmus. bir yanda kimyasal turlu islemlerle olusturulmus takviyeker diger yanda ise onlarin onlarcasinin anca bir kapsul oldugunu iddia eden krill oil urunu. cehaletim bana o planktonlari balinalari oldurerek elde ettikletini dusundurtmustu ya da supheciligim bilemedim simdi. sonuc itibariyle bu urunu turkiye'de de bulabilirsiniz ama cok daha pahali. mumkunse norvec vb civarinda olan ,oraya giden ese dosta rica edip getirtin. bagisiklik sistemi hastaliklari icin son derece iyi oldugu soyleniyor. bir ara ozon tedavisi cok ragbet gormustu de gidip yaptirmistim ama ucuncu seansta damarimi catlatmislardi. siz de catlak patlak yok kan degisimi vb eziyetlere katlanmak istemiyor ama surekli bir ufak cizikten bile hastalaniyorsaniz bir sure bunu deneyin.
  edit: sabah sabah nerden aklima geldiyse
 • eczacının tavsiyesi üzerine redsmac diye bir markadan aldım. istanbul üretimi yazıyor. ancak güvenilirliği konusunda şüphelerim var. bu markadan başka kullanan var mı merak ediyorum.
 • krill yağının fosfolipit formunda olması, vücutta balık yağına göre daha iyi emilmesi anlamına geliyor, mevcut bilgilere göre vücudumuz balık yağındaki omega 3'ün %61-64'ünü kullanabilirken krill yağında bu oran %98. bu bilgi göz önüne alındığında belki de balık yağına göre pahalı olmasını telafi ediyor, üstelik bir çok balık yağında bulunmayan astaksantin (somon balığı, karides ve flamingoya da kırmızı rengini veren şey) içermesini de unutmamak gerekiyor.

  bir de fosfolipit formundaki omega 3 havyar yağında da bulunuyormuş.
 • bir süredir kullandığım ve oldukça memnun kaldığım turuncu dev kapsül.
  hem bağışıklık sistemine, hem hücrelere hem de kolestrole iyi gelen bu yağ aynı zamanda da zihin yorgunluğu için biçilmiş kaftan.
 • (bkz: krill)
 • flamingoların beyaz doğup sonradan pembeleşmelerine neden olan maddeyi içeren yağa krill oil denir.

  maddenin adı astaxanthin (astazantin) olup detox camiasında haklı bir üne sahiptir.

  somona somon rengini veren de yine astaxanthin'dir.

  satın alırken dikkat edilmesi gereken hususların başında benim için astaxanthin dozu gelen en güçlü takviye grubundadır.

  piyasada satılan krill oil ürünleri arasında dikkat edilmesi gereken hususlar;

  - epa>150 mg
  - dha >90 mg
  - phospholipid > 400 mg
  - astaxanthin> 1,5 mg

  belirtilen miktarlar iki kapsüle de bölünmüş olabilir. yani değerlerin yarısına denk gelirseniz iki hap ile çarpın.

  saf krill yağındaki astaxanthin değeri belirlenemediğinden kimi ürünlerin açıklamalarında göremezsiniz. bu içeriğinde olmadığı anlamına gelmez. eczacınıza danışın.

  yararlarına gelince, gençlik, akıl, zeka, ve içten gelen güneş koruması.

  krill oil konusunda uzman ülke ise norveç.

  ürün arkası okuma kılavuzu için;

  krill oil comparison
 • bilinenin aksine omega3 oranı düşük bir yağdır lakin normal omega3'lere göre de emilimi yüksektir. bu yağın bütün esprisi astaxanthin olsa da maalesef türkiye'de satılan krill yağlarında astaxanthin oranı çok düşük seviyelerdedir.
 • karidese benzeyen ve küçük bir deniz canlısı olan krilden elde edilen yağ. içerdiği astaksantin çok güçlü bir antioksidan olup aynı zamanda balık yağıyla krill yağını ayıran en önemli etmendir.

  genel olarak içtikten sonra ağza o kötü balık tadının gelmemesi ve yüksek oranda emilmesi balık yağına göre en önemli artılarıdır.
 • beklemiş balık+ ölü yengeç gibi kokar. balık yağından daha faydalı olduğu söylenir.