şükela:  tümü | bugün
  • diyorlar ki krill hayvanindan cikan bu yag omega 3 yagi iceren balik yaglarindan 3 misli fazla omega 3 iceriyor. eklem yeri, kalp rahatsizliklarina karsi sahane bir koruma sagliyor, kafaya iyi geliyor. (bkz: kafa)
    valla iyiymis alalim dedik; meger fiyati da 3 kat fazlaymis. her neyse iyi gusel bir seye benziyor da insan evladi yine bir seyler buldu kökünü kurutacak. o krill denen karides benzeri minik hayvanciklarin bir 50 tanesinden ancak bir kapsul cikar. bunlarla beslenen balinadan penguene bir dunya hayvanin ortada kalmasi da cabası... daha uzun yasayacagiz, zikelim anasini ortaligin. süper, düper ürün... biliyorum mide bulandirici bir sekilde cevreciyim. bu vicdan azabi ile krill yaginin karsi koydugu serbest radikaller daha bir efektif olacak simdi... ama zaten cok yasayacam diye tuketilen bu kaynaklarla daha az yasam buluyoruz onumuzde... kafam karisti valla aksam aksam. sent from my ayfon diyeyim, cekileyim kenara...
  • hakkında yazılanlardan çıkarabildiğim kadarı ile doğal nzt-48 gibi duruyor. öve öve bitiremiyorlar. balık yağı bunun yanında çok rererö müş filan.
  • (bkz: coldsea)
    okyanusun derinlerinden toplanan planktonlar sayesinde her turlu balik yagindan daha fazla omrga-3 iceriyor. balinalarin beslendigi ve cok saglikli olan bu canlilarin milyonlarcasi ile kimyasal olmayan bir saglik takviyesi olusturulmus. bir yanda kimyasal turlu islemlerle olusturulmus takviyeker diger yanda ise onlarin onlarcasinin anca bir kapsul oldugunu iddia eden krill oil urunu. cehaletim bana o planktonlari balinalari oldurerek elde ettikletini dusundurtmustu ya da supheciligim bilemedim simdi. sonuc itibariyle bu urunu turkiye'de de bulabilirsiniz ama cok daha pahali. mumkunse norvec vb civarinda olan ,oraya giden ese dosta rica edip getirtin. bagisiklik sistemi hastaliklari icin son derece iyi oldugu soyleniyor. bir ara ozon tedavisi cok ragbet gormustu de gidip yaptirmistim ama ucuncu seansta damarimi catlatmislardi. siz de catlak patlak yok kan degisimi vb eziyetlere katlanmak istemiyor ama surekli bir ufak cizikten bile hastalaniyorsaniz bir sure bunu deneyin.
    edit: sabah sabah nerden aklima geldiyse
  • eczacının tavsiyesi üzerine redsmac diye bir markadan aldım. istanbul üretimi yazıyor. ancak güvenilirliği konusunda şüphelerim var. bu markadan başka kullanan var mı merak ediyorum.
  • krill yağının fosfolipit formunda olması, vücutta balık yağına göre daha iyi emilmesi anlamına geliyor, mevcut bilgilere göre vücudumuz balık yağındaki omega 3'ün %61-64'ünü kullanabilirken krill yağında bu oran %98. bu bilgi göz önüne alındığında belki de balık yağına göre pahalı olmasını telafi ediyor, üstelik bir çok balık yağında bulunmayan astaksantin (somon balığı, karides ve flamingoya da kırmızı rengini veren şey) içermesini de unutmamak gerekiyor.

bir de fosfolipit formundaki omega 3 havyar yağında da bulunuyormuş.
  • bir süredir kullandığım ve oldukça memnun kaldığım turuncu dev kapsül.
    hem bağışıklık sistemine, hem hücrelere hem de kolestrole iyi gelen bu yağ aynı zamanda da zihin yorgunluğu için biçilmiş kaftan.
  • flamingoların beyaz doğup sonradan pembeleşmelerine neden olan maddeyi içeren yağa krill oil denir.

maddenin adı astaxanthin (astazantin) olup detox camiasında haklı bir üne sahiptir.

somona somon rengini veren de yine astaxanthin'dir.

satın alırken dikkat edilmesi gereken hususların başında benim için astaxanthin dozu gelen en güçlü takviye grubundadır.

piyasada satılan krill oil ürünleri arasında dikkat edilmesi gereken hususlar;

- epa>150 mg
    - dha >90 mg
    - phospholipid > 400 mg
    - astaxanthin> 1,5 mg

belirtilen miktarlar iki kapsüle de bölünmüş olabilir. yani değerlerin yarısına denk gelirseniz iki hap ile çarpın.

saf krill yağındaki astaxanthin değeri belirlenemediğinden kimi ürünlerin açıklamalarında göremezsiniz. bu içeriğinde olmadığı anlamına gelmez. eczacınıza danışın.

yararlarına gelince, gençlik, akıl, zeka, ve içten gelen güneş koruması.

krill oil konusunda uzman ülke ise norveç.

ürün arkası okuma kılavuzu için;

krill oil comparison
  • bilinenin aksine omega3 oranı düşük bir yağdır lakin normal omega3'lere göre de emilimi yüksektir. bu yağın bütün esprisi astaxanthin olsa da maalesef türkiye'de satılan krill yağlarında astaxanthin oranı çok düşük seviyelerdedir.