şükela:  tümü | bugün
  • 1924 yılında trabzon’da doğan, trabzon idmanocağı’nın unutulmaz kalecisi.

http://bit.ly/qcqpru
  • 1924 yılında trabzon'da doğan italyan asıllı kafato, trabzon lisesi’nden sonra istanbul üniversitesi tıp fakültesi'nden mezun olmuştur. trabzon'da doktorluk yapan krino kafato trabzon lisesi ve idmanocağı forması giyip sonrasında yine idmanocağı kulübü’nün yönetim kurulu üyeliği görevini üstlenmiştir. kafato, okul yıllarında bir süre istanbul'un süleymaniye takımının da kalesini korudu.

trabzonspor'un en yaşlı üyelerinden olan kafato, kanada'nın toronto kentinde yaşamını yitirmiştir.
  • 10 mayıs 2017 tarihinde aramızdan ayrılmış trabzonspor onur üyesi.
  • sanıyorum trabzonspor'un en yaşlı üyesiydi.. toronto'da vefat etmiş, toprağı bol olsun..
  • onunla kanada'da röportaj yapan kişi ayağa kalkar ve ona trabzon'dan birisin selamı olduğunu ve " benim için elini öper misin?" dediğini söyler, kafato'nun gözleri dolar ve ağlamaklı bir şekilde "aleyküm selam" der.

yaşasın insan olmak.

trabzpn şimdi kafato ve kafatolarsız ne mutludur kimbilir.
  • bizim krino'dur. doğma büyüme ganita uşağudur. önce insandır; sonra baba, eş, kardeş, arkadaş, hekim, kaleci, ocaklı ve daha birçok şey. en çok da trabzonludur. hem de her daim ve her yerde..

yönetmen muhammet çakıral, bizim krino adlı belgeselde tüm bunları çok güzel anlatmış. izleyin, izlettirin.