şükela:  tümü | bugün
  • haydi hep beraber kripto fetöcü avlama oyunu oynayalim.
    oyun cok kolay. ınternet'te fetöcü derneklerin silinmis sayfalari ariyorsunuz ve sonra yönetimde kimlerin adi 15 temmuz darbesinden hemen sonra silinmis bunlari buluyorsunuz. sonra da bu isimlerin sosyal medya hesaplarina bakiyorunuz. birden bire kendi fetöcülügünü gizlemek adina nasil da akp yanlisiymis gibi paylasimlar yaptigini görüyorsunuz. ıste bunlar göt korkusu olan kriptolar. bakalim 15 temmuz'a kadar en cok kim avlayacak?

oyun nasil oynanir?

1. dernek seciyoruz.
    almanya'daki fetöcü derneklerin bir listesi su adreste mevcut: link su andaki sayfalarin halleri bizi ilgilendirmiyor. buradan sadece linklerini kopyaliyoruz.
    2. bu linklerin 15 temmuz darbesi öncesi nasil göründüklerini bulmak icin silinen web sayfalarinin bulundugu [https://archive.org/web/ https://archive.org/web/] adresinden sorguluyoruz.
    3. yönetim anlamina gelen vorstand sayfalarini buluyoruz.
    4. bu isimleri tek tek sosyal medyada bulup 15 temmuz öncesi ve sonrasi paylasimlarina bakiyoruz.

ben listenin ilk basindaki dernekle baslayayim. aktiv-verein.de adresi darbeden önce 2015-2016 arasi gayet aktif, bir sürü fotograflar var, habire iftar yemekleri verilmis, geziler yapilmis. vorstand sayfasinda baskanin ismi, her sayfada bu baskanin ismi kocaman kocaman yazilmis. her sayfada adamin elinde mikrofon bir yerlerde konusma yapiyor. sonra bir de darbe sonrasina bakiyorum. hoooop yönetim kurulu sayfasi silinmis. ıftar yemekleri silinmis. tüm fetöcanlar toz olmus.
    sonra baskanin facebookta profili var mi diye bakiyorum vee.. ta taa.. adam hakkaten 15 temmuz sonrasi akp yalakasi olmus, basbakan binali yildirimla fotograf cektirmeler, akp gruplarini gezmeler, mhpye ziyaretler.. adamin götünü kurtarmak icin yapmadigi yalakalik kalmamis. biraz da cevresine bakiyorum kim kimdir diye, twitterdan da arastirma yapiyorum ve buluyorum ki bu adam fetullah'in almanya'daki en güclü imamlarindan birinin damadi. bu imam da darbe öncesi facebook hesabindan fetih siirleri yayinlayan bir tipmis. ya düsünün kayinpederi darbe yapilacagini bilenlerden ve adamin kendisi mannheim imami. bu adam kripto mu degil mi simdi?
    hadi ayni dernegin eski sayfalarina bakin, eski baskan hakkinda bi arastirma yapin. bi savci vardi hani. cok ünlü. ona kadar uzaniyor hikayesi. 15 temmuz sonrasi 15 temmuz sehitleri icin mevlüt okutuyor. bu adam kripto degil de ne?
    bazi derneklerin eski arsivlerine hic ulasamadim. tamamen mi silinmis olabilir.
    hadi bakalim arastirmaci ruhlu gencler bilgiyar basina kriptolari avlamaya.
  • güzel yöntem, nasıl oluyorsa devletimin polisi savcısının aklına gelmemiş, yoksa eminim davalar açılır, ihraçlar havada uçardi!

ama demokrasi koruyucusu akpartili cengaverler eminim partilerinden ayiklayacaklardir bu kriptolari!

şaka lan, adamlar zaten fetoyla el ele. meclise 5 tane fethullah ile pensilvsnyada fotoğraf çektiren şahsi milletvekili diye soktu. ama tabi terörist olan onlar değil, chp. zaten oslo da teröristlerle masaya oturan, habur skandalına imza atan terörist de chp.
    ha bu arada dolar 4.84 e düştü!, bunlar hep akp başarısı. 4.85 ken chp nin yüzündendir.

edit: imla
  • kendimi dedektif gibi hissettigim oyun.
  • (bkz: fetomon go)
  • sık sık oynadigim eglenceli bir oyun. ben de twitter advanced search kullaniyorum. mesela az kisinin bildigi terimleri 15 temmuzdan once kullananlari buluyorum. adam 2015 te “abi bylocktan konusalim:)” diye mention atmis, goruyorum ve sasiriyorum. feto picini takma adi var, dahhak. bunu kullanan bir suru simdinin rtecisi var. 2014’te, 2016 haziran’da adil oksuz’den bahseden var. tuncay opcin picine zeyd takma adiyla hitap eden var, emre uslu piciyle goygoy yapanlar, subat 2016’da temmuz sicak gececek yazanlar...

he dersen noluyor bunlari bulunca, hic.
  • cok saglam cv'si olmasina ragmen, 15 temmuz'dan sonra kapatilmis malum fetoscu universitelerde calismis olanlarin tamami silme fetoscudur. hatta ustune, 15 temmuz'dan sonra bir sene icinde amerika ya da avrupa ulkelerine gitmislerse, kesin oyledir.

tasra universitelerinde okuyup, muhendislik ya da fen bilimleri bolumlerinden olmamalarina ragmen, bir sekilde amerika'da staj, adi sani duyulmamis bilmem ne bursu vb alarak egitim gormus olanlar da fetoscudur (avrupa'da erasmus demiyorum, bunu herkes yapiyor, ama amerika'da kiyida kosede kalmis bilmem ne programindan yararlanmis kars sutcu imam ogrencisinin ne oldugu az cok belli).

dis politikasi dahil, surekli amerika'yi ovenler de boyledir (amerika onlar icin bir cesit kabe).
    bir de arada soyle entryler yazarlar ve favlarlar (bkz: #76396564).

zamanla editlerim.