şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
573 entry daha
  • aksiyonu hic bitmeyen muhtesem piyasa. her gun bi olay amk. hizina yetismek icin android olmak lazim hic uyumadan.
  • evet, bundan önceki tüm başlıklar gibi bugün için de bir başlık açılması gerekiyor bence. çünkü bu sefer hakikaten ciddi. elon 36bin dolardan yaptığı btc alımını satmayacağını söylese de direkt olarak desteğini bitcoin'den çektiğini açıkladı. bitcoin bu açıklama üzerine 10 bin dolar değer kaybetti ve kayıp devam ediyor.

bu kadar volatilitesi yüksek bir mecrada yatırım yapmanın sorunu da budur işte, hızlı kazandığınızı hızlı kaybedersiniz.

umarım bu büyük sorunlara yol açmaz. herkese iyi geceler.
  • puşt elon musk'ın sebep olduğu çöküştür, bitcoin 46k'yı görmüştür. elon musk seni severdim eskiden ama tam bir oç çıktın. kripto para piyasasını tek twitiyle çökertmesi de "şahsıma" olan benzerliğidir.
  • (bkz: ahahhahahahahahahahahhahahahahahahhahahahahahahahahhahahahahahahaha)
    gerekli entry 21 yıl önce yazılmış (bkz: #97317)

ben varken elon gibi birini dinleyenlerin hakettiği düşüştür. şerefsizliği ve dünya nefreti ile ünlü birinin eline oynarsanız olacağı bu. shortlaması üstünden zaman geçsin bir ara tekrar yükseltir sıkıntı yok.

ayrıca vitalik'in yaptığı hareket çok hoştu. hintlilere binlerce köpek coin ile milleti dolandıracağınıza alın şu parayı oturun aşağı diyerek piyasanın sahibinin kim olduğunu hatırlattı. ben eğlendim açıkçası. darısı tepeden pregnantdogbuttpoop alanların başına.

en komik olanı da cia/fbi/mahkeme bunun hesabını soracak diyenler. hayatlarında ilk defa borsa kelimesini duyuyorlar sanırım.
  • özellike crypto piyasasında saçma swing'ler yaşanır. zamanında gerek btc ve de gerek ethereum için günlük olarak %70lik in-çıklar yaşandı.
    elon musk'ın açıklama sonrasında %20'lik inişten sonra 30 dakikada %10 geri geldi (yer-yer %5) zaten.
    bu kadar tez-canlı olmayın ya da bu kadar tez canlı olacaksanız borsa, forex, bilimum cryptocurrency ve defi gibi mecralara paranızı yatırmayın yoksa boş yere sinir hastası olursunuz, değmez.
  • sözlük yazarlarını asla etkilemeyecek çöküştür. onlar bu yaşananları on görüp pozisyonlarini kapatıp.
    kurnaz davranıp short açmışlardır kaldiracli. şuan hepsi 1 gece de servetlerini ikiye katladı.

hepsinin 55 dk aralıksız keser sapı gibi olduklarını söylememe gerek bile yok.
  • ekşici olduğum için düşeceğini biliyordum ve 100x short açmıştım. beni etkilemeyen olaydır
  • kısa süreli de olsa net bir çöküş olduğu için akıllı yatırımcı için nadir bulunan kazanç fırsatı olmuştur

bkz; https://twitter.com/…tatus/1392607685716193286?s=19
  • olmayandır. her düşüşe çöküş diyem suserler, bezdirdiniz.
9 entry daha