şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: bitcoin)
    (bkz: litecoin)
  • her şeyin giderek dijitalleştiği bu dünyada paranın sonsuza kadar cüzdanımızda kağıt parçası olarak kalması mümkün değildi.

2009 yılında blockchain teknolojisi bitcoini doğurdu. 2016 yılı bitcoinin yanı sıra yüzlerce alt coin çıkmasına sahne oldu, tabi teknolojik olarak desteklenmeyen bu alt coinlerin %99u çöp oldu.

2017 yılına geldiğimizde bitcoinin sahip olduğu alt yapının 2. versiyonu sahneye sürüldü. blockchain 2.0

bu ne demekti?
    bitcoinin cüzdanı olan blockchainde sadece para gönder ve al işlemlerini yapabiliyordunuz. yeni versiyonda ise sadece para değil bir dosya, evrak, mesaj hatta oylama dahi kripto olarak yapılabiliyor.
    bu ne önem arz ediyor?
    blockchain teknolojisine giren bir veri yok edilemiyor. sistemin önemi burada zaten. merkezi değil, onbinlerce serverda ard arda bloklardan oluşan bir sistem. buradan gerçekleşen bir sözleşme, bir oylama ya da bir mesaj tam güvenilirlik taahhüdünü veriyor
    konu ile ilgili anlatacak çok detay var aslında ama sizlere beni heyecanlandıran esas sonucu söylüyorum.
    blockchain bitcoini doğurdu. 2009 bugün 1 btc= 920 dolar
    blockchain 2.0 infinity economics i doğurdu.
    benim gibi bitcoin trenini kaçıranlar için bir yatırım fırsatı.
    gerçekten çok heyecanlıyım. siz de heyecanlanın.
  • son bir iki aydır sözlükte "bu ne la" dedirten başlıklar açtıran olay. bitcoin'e yeni yeni alışırken 55 tanesi daha türemiş.
  • merkez bankaları kripto para tedavüle sürmeye başladığında,

şimdi piyasadakiler fikir olarak değerli, para olarak değersiz girişimler olarak tarihin çöplüğünü boylayabilir.
  • şu anda piyasada 1.364 adet farklı kripto para bulunuyor ve toplam hacmin %61,76'sını da sadece bitcoin oluşturmakta.
  • ekim ayında açılan dioxen'den yeni üye promosyonuyla 10 gh/s bedava alabiliyorsunuz ve bununla ufak ufak bitcoin veya altcoin kriptoparalar üretebiliyorsunuz

para filan yatırmayın zira gelecekleri belli değil scam olabilir ama üye olup gelen beleş bonus işlemciyle ufak ufak coin alemlerine giriş yapılabilir

üye olunca çıkan ekranda kazandığınız 10gh/s işlemci gücünü hangi coin üretimine dağıtacağınızı ayarlamanız yeterli. dün keşfettim gücün yarısını ethereum üretimine yönlendirdim 1 günde 0.00002537 ethereum birikti. çok fazla mı? hayır. bundan 5 yıl önce bir günde bu kadar bitcoin birikti desem çok fazla mı olacaktı? hayır. şimdi fazla mı? evet :)
  • ponzi siteleriyle düdükle düdükle bitiremediler. sierrahash dükkanı daha yeni kapatıp gitmişken yenileri peydah oldu. hashflare dururken ne idüğü belirsiz madencilik yaptığını iddia eden sitelere girmemek gerekir.