şükela:  tümü | bugün
  • hangi coinin alınıp hangisinin satılacağı, hangisinin tutulacağı, hangi coinden ne tür hareketler beklendiği konusunda sözlük yazarlarının fikir belirtmesini istediğim başlık.
  • binance isimli olana buradan üye olabileceğiniz borsadır.
  • refli link verin diye değil, analiz yapın diye açılan başlık.

dilenciler hemen refli linki dayamış
  • haftada 5tl kazanmak icin ref linki paylasacak yazarlarin konuyu saptiracagi başlik. benzer kisileri futbol musabakalari hakkindaki basliklarda link olsada icsem seklindeki yazilari ile gorebilirsiniz.

edit: su an etc'deyim, btc'den biraz uzaklaşmak icin bir liman olarak gordugumden dolayi tercih ettim. bir de game'i takip ediyorum, 2.1 dolar civarina düserse girecegim.
  • xtr, xrp ve xlm olarak ortaya karışık coinlere konsantre olmuş durumdayım.
    ilk acemilikte çok fee gitti. şimdi beklemeye aldım. bakalım göreceğiz.
  • sepetin yüzde 60'ında dash var.
  • kripto paralara tr’deki sermayenizle en hızlı ve en az masraflı nasıl giriyorsunuz, tecrübelerinizi aktarırsanız faydalı olur. ben kendiminkini anlatayım:

ilk başlarda cex.io’dan kredi kartımla deposit yaparak büyük komisyonlar ödeyerek giriyordum. oradan bitfinex’e aktarıyordum. şükür ki bitcoin’in yükselişi bu zararları kapattı ve 2-3 katı kâra da geçtim. fakat asıl sorun bu kârı çekmek isteyince başlıyor. artık cex.io’dan kredi kartlarıma (garanti, iş) withdraw yapılmıyor. söylentilere göre tüm tr kartlarına withdraw iptal edilmiş. o yüzden şu an için en efektif yol şöyle:

banka eft>> paribu>> bitfinex
    bitfinex>> paribu>> banka

fakat şöyle bir durum var, bitfinex’e swift yapmak, paribu’ya fazla para ödemekten daha ucuzsa bu yol daha cazip olabilir. fakat hem swift süresinin bir haftayı bulması hem de devletin vergi muhabbeti insanı korkutuyor. açıkçası ben ettiğim karları tr’ye henüz sokmadım. ihtiyacım olursa da 11 bin lirayı aşmamaya çalışacağım.

sizin yöntemleriniz nasıl?
  • beni en çok düşündüren de paranın geri hesabımıza transferi konusu. henüz o aşamaya gelemedim ama coin alım satımında ya da değişiminde zaten siteler parayı biraz örseliyor. coinden parayı vuranlar değişim siteleri anladığım kadarı ile.

bir de tron'un seyri hakkında ne dersiniz?
    yönünü aşağı çevirdi namussuz.
  • bitqy coin son 24 saatte %500 e yakın artış gösterdi. bu coin kimindir, arkası sağlam mıdır bilemedim.
  • yazmayım diyorum ama! amk senin bir kriterin olamaz yatırım yaparken. götünden uydurduğun yöntemlerle çıkarım yapamazsın. adamın biri çıkmış 'benim kriterim paranın maksimum sayısıdır ona göre yatırım yaparım ben arkadaş' yazmış. açık açık kumar oynuyorsun işte pezevenk. senin kafan o paranın değerinin neye göre azalıp arttığına bassa sözlükte yazı mı yazarsın sen? kumar seviyorsanız buyurun paralarıdır kripto paralar. fazla şey etmeyin. ha küresel olarak bir şeyler deneniyor. buradan bir sonuç çıkacak orası ayrı. ama ben demiştim ortcoin %120 artacak diye kafasıyla pek alakalı değil.