şükela:  tümü | bugün
  • en asil duyguların denemeleridir. bu iş bir hastalık, tadını aldın mı duramıyorsunuz:) son 1 aydır yaptığım denemeler şu şekilde;

iota ve ripple acemilik zamanlarında milletin gazıyla aldığım ilk paralardandır. sonra bunların üretim sayısı çok yüksek düşüncesine kapılıp, hepsini zararına sattım.

şimdi düşününce, iyi ki o düşünceye girmişim çünkü daha sonra centra çıktı karşıma, aldığımda 1 dolar bile değildi. üstünden 10 gün geçmeden 3 dolara kadar yükseldi, zirvede satışı yapıp kaçtım hemen. iota, ripple gibi paralardan ettiğim zararı bununla telafi ettik. üretimi az olan paralar kısa vadede çok daha kolay yükseliyor, öncelikle bunu unutmamak lazım.

sonra çıtayı biraz daha yükseltip bitcoin cash, bitcoin gold ve zcoin'i listeye aldım. bu arada zcoin içlerinde en ucuz olandı. neyse gel gelelim aldıktan kısa bir süre sonra kripto paralar genel bir düşüşe girdi, hayvan gibi şey yapıp ayı gibi düşüyorlardı... içlerinde düşüşten etkilenmeyen ve en iyi iş yapan zcoin oldu, hepsi düşerken o bir anda 65 dolardan 120, 130 dolara kadar fırladı.

oradan yaptığım kazançla genesis vision isimli paraya şans tanıdım, o da yüzümüzü kara çıkartmadı, aldığımda 5 dolar seviyesindeydi, sonra atağa kalkıp 50 dolar seviyesine kadar yükseldi.

not: tüm bu yazılanlar yatırım tavsiyesi değildir. burada daha çok deneme amaçlı alımlar yapılmaktadır. :)

güncelleme; yeni denemeler geldikçe bu başlığa yazacağım... bu arada bazı arkadaşlar mesaj atıp, yabancı borsadan nasıl para alınacağını bilmediğini söylüyor, aşağıdaki linkten nasıl alındığını adım adım öğrenebilirsiniz;

http://kriptoparadenemeleri.blogspot.com.tr/…p.html
  • aslında tam olarak para değil de, borsa denemesi olabilir. yakın zamana kadar, bibance'ta işlem yapıyordum. dandik dundik coinler, btc çıkışa geçince yerlerde sürünmeler vs. sonra criptopia'yı gördüm. millet resmen çılgın atıyor. coinler o kadar ucuz ki, millet 100k 100k alıyor. btc çıkışa geçtiğinde burada pek iplenmiyor. binance'tan bir miktar aktarıp işlem yapmaya başladım. ıki günde iki katı oldu. ya ben çok şanslıyım, ya da burası borsaların cenneti.