şükela:  tümü | bugün
 • en asil duyguların denemeleridir. bu iş bir hastalık, tadını aldın mı duramıyorsunuz:) son 1 aydır yaptığım denemeler şu şekilde;

  iota ve ripple acemilik zamanlarında milletin gazıyla aldığım ilk paralardandır. sonra şu düşünceye kapılıp (bkz: #72862235) hepsini zararına sattım.

  şimdi düşününce, iyi ki o düşünceye girmişim çünkü daha sonra centra çıktı karşıma, aldığımda 1 dolar bile değildi. üstünden 10 gün geçmeden 3 dolara kadar yükseldi, zirvede satışı yapıp kaçtım hemen. iota, ripple gibi paralardan ettiğim zararı bununla telafi ettik.

  sonra çıtayı biraz daha yükseltip bitcoin cash, bitcoin gold ve zcoin'i listeye aldım. bu arada zcoin içlerinde en ucuz olandı. neyse gel gelelim aldıktan kısa bir süre sonra kripto paralar genel bir düşüşe girdi, hayvan gibi şey yapıp ayı gibi düşüyorlardı... içlerinde düşüşten etkilenmeyen ve en iyi iş yapan zcoin oldu, hepsi düşerken o bir anda 65 dolardan 120, 130 dolara kadar fırladı.

  oradan yaptığım kazançla genesis vision isimli paraya şans tanıdım, o da yüzümüzü kara çıkartmadı, aldığımda 5 dolar seviyesindeydi, sonra atağa kalkıp 50 dolar seviyesine kadar yükseldi... daha sonra küçük borsalara açılma kararı alıp, billionaire token isimli paraya da az bir miktar yatırım yaptım. bu para ne alaka derseniz nedenini başlığında kısaca anlattım. yeni denemeler geldikçe buraya yazacağım, hayat bir denemedir:)

  edit; işlerim dolayısıyla son günlerde fazla para takibi yapamıyorum, o yüzden çeşitliliği azaltma kararı aldım... yatırımımın tamamını tekrar şu paralara kaydırdım; (bkz: #73531586)

  edit2; bazı arkadaşlar yabancı borsadan nasıl para alınacağını bilmediğini söylüyor, aşağıdaki linkten nasıl alındığını adım adım öğrenebilirsiniz;

  http://kriptoparadenemeleri.blogspot.com.tr/…p.html
 • aslında tam olarak para değil de, borsa denemesi olabilir. yakın zamana kadar, bibance'ta işlem yapıyordum. dandik dundik coinler, btc çıkışa geçince yerlerde sürünmeler vs. sonra criptopia'yı gördüm. millet resmen çılgın atıyor. coinler o kadar ucuz ki, millet 100k 100k alıyor. btc çıkışa geçtiğinde burada pek iplenmiyor. binance'tan bir miktar aktarıp işlem yapmaya başladım. ıki günde iki katı oldu. ya ben çok şanslıyım, ya da burası borsaların cenneti.
 • son denememiz olan xbl başarıyla sonuçlanmıştır. 1,40'ları görür görmez yarısını satıp kazancımı garanti altına aldım:) ama kalanları tutmaya devam edeceğim... en azından artık ondan zarar etmeyiz.

  garantici olmamın sebebi; hiçbir para sonsuza kadar yükselmez... o yüzden nerede girip, nerede çıkacağınızı bilseniz iyi olur. en azından ana paranızı garantiye alıp, kazancınızla risk almaya devam edersiniz.

  ben bu tür yeni paraları cryptopia üzerinden alıyorum. çünkü bu tür yeni paralar ilk bu küçük borsalara giriyor, ama bazen yoğunluk dolayısıyla yeni üye alımını kapatabiliyorlar. o yüzden satın almasanız bile elinizde bir üyelik bulundurun, ilerde illa ki lazım olur.

  orada olmayan bir para varsa, şu alternatiflere de bakabilirsiniz;

  kucoin & coinexchange & etherdelta & yobit

  arada bu tür küçük borsalardaki paralara şans vermeye devam edeceğim, yeni paralarda görüşmek üzere.
 • son dalgalanmalar ve çalkantılardan sonra bir plan değişikliği şart olmuştur. genesis vision isimli paradan güzel kazanç sağladım ama artık ona takılı kalmak istemiyorum. çeşitlilik çok olduğundan her parayı takip de edemiyorum, bu yüzden bazı paraları elemeye karar verdim... hazır tüm paralar düşmeye başlamışken, aklımda kalan paralara dönüş yapıyorum ve ana paramı tekrar lunyr ve centra isimli paralara kaydırıyorum.

  lunyr aynı genesis gibi az üretilmiş bir para, hatta yanlışım yoksa ondan daha az. diğer + tarafı ise binance ve bittrex gibi 2 büyük borsada listelenmesidir... genesis büyük borsalardan sadece binance'de yer alıyor... bu yüzden lunyr daha potansiyelli işler yapabilir, zaten bu para daha geçen 75 dolara kadar fırlamıştı... şimdi tüm paralar düşmeye başlayınca geçiş yaptım hemen.

  gelelim centra isimli paraya. bu benim kazanç sağladım ilk paralardan:) projeleri harikadır, vaatlerini gerçekleştirdiklerinde büyük sıçrama yapacaktır diye düşünüyorum.

  tabii ki hiçbir şeyin garantisi yok, bu işler biraz da şans işi, yıllar önce biri gelip "bitcoin 10 bin doları geçecek" dese sopayla kovalardınız:) neyse... bir süre işlerim dolayısıyla yeni deneme yapamayacağım ve bu paralar da sabit kalacağım. yeni denemeler gelirse yine buradan duyururum, herkese bol kazançlar.