şükela:  tümü | bugün soru sor
 • john wall stili atletik pg akımından bir arkadaş. 2016 draftında ilk 5'ten gidecek gibi duruyor. bana kalırsa nba readiness bakımından ben simmons'la birlikte draft class'ın en ön sıralarında. çok atlet, iyi bir savunmacı, potaya oldukça kendinden emin biçimde gidiyor. saha görüşü de elit seviyede olmasa da fena değil ve gelişime açık. tabii ilk beşten seçim yapması olası olan gm'lerin kafasını kurcalayan bir kaç handikap var. mesela 97'lilerin giriş yapacağı bir draftta 94 doğumlu bir oyuncuyu bu kadar yüksek sıradan çekmek mantıklı mı? veya oyunun bu kadar dış sayı tehdidine dayanarak şekillendiği günümüz basketbolunda(al horford bile üçlük deniyor artık) verimli üçlük atamayan bir pg'ı bu kadar yüksek bir sıra draft hakkıyla seçmek büyük bir kumar mı? atletikliği, hareketliliği şut zaafını kapamaya yetiyor mu? şutu gelişime açık mı?

  bekleyip göreceğiz ama ilk beşten seçilmese bile alttan seçecek olan takım için draft day steal olacağı kanaatindeyim, kendisini seçmeyen gm'lere ah vah dedirtebilir. umarım topun kendisine emanet edileceği bir takıma gider.

  ayrıca şunu da eklemek istiyorum, doğru takıma gittiği taktirde yılın çaylağını alır bence :)
 • 2016 nba draft'ın da beşinci sıraya kadar düşüp minnesota timberwolves tarafından seçilmiştir. wolves'da dunn, lavine, wiggins ve towns'dan oluşan mükemmel genç bir çekirdeğe sahip olmuştur. ayrıca artık ricky rubio'nun da artık minnesota'dan ayrılacağını düşünebiliriz.

  edit: maşallah dediğim beş dakika dayanmıyor. chicago lavine ve dunn karşılığında jimmy butler'ı teklif etmiş ve minnesota'nın ilk cevabı hayır olmuş.
 • nba'de kafa yapıcı madde kullanımının, bilhassa takım yönetimlerinde ne kadar yaygın olduğunu kanıtlayan takas görüşmelerinin öznesi oyuncu.

  önce bulls, lavigne ve dunn karşılığında jimmy butler'ı öneriyor wolves'a. ki ayık kafa ile yapılacak teklif değil. bulls taraftarı olsam, sadece bu söylenti için bile kulüp binasında önüme gelene kafa göz dalarım.

  ama belli ki kafası bulls'dan daha iyi olan wolves yönetimi, bu akıl almaz salaklıktaki teklifi reddediyor. çok acayip.
 • summer league'deki ilk maçında fena oynamış. yükselen salary ile beraber rubio'nun kontratı külfet olmaktan çıkmış oldu zaten wolves adına. göndersinler gitsin. bu çocukla yola devam etmek daha hayırlı olacakmış gibi duruyor.

  https://www.youtube.com/watch?v=qdik6oqnlms
 • konuşmak için çok erken olsa da, nba'e en hazır oyuncu gibi görünüyor. yaz ligi görüntülerini izledim, adamda veteran havası var. şimdiden yazayım, 2016-2017 yılın çaylağı olacak. totem havuzuna attım, 1 sene sonra çıkarıp bakacağım.
 • üstteki yazar arkadaşın da dediği gibi 2017 rookie of the year olabilitesi yüksek 2 numara.ben bu arkadaşın minnesotalı diğer kurtlarla iyi anlaşacağını düşünüyorum.
 • lavine le beraber bir-iki oynarlarmi merak ettigimdir.rubioyu da pekovicle beraber takaslasalar
 • amerikan basınına(espn) göre yılın çaylağı ödülünün en büyük adayı kendisi imiş.

  şaka maka bu durumda twolves son senelerde üç tane yılın çaylağı çıkarmış olur.

  buna benzer bir durumu hokeyde edmonton oilers yaşamıştı, 3 oyuncusu da yılın çaylağı olmamıştı ama üst üste 3 sene 1. sıradan seçm yapmışlardı. oilers hala diplerde sürünmekte, bakalım twolves ne yapacak.
 • oynanan 6 tane pre-season maçında sadece %19 ile şut atarak timberwolves taraftarlarını biraz endişelendirmiştir.
 • lavine ile yan yana sapık işler yapabilirler. ben bu backcourt'u görmek istiyorum arkadaş. rubio ile ne olduğu var yıllardır..

  bu ne bu