şükela:  tümü | bugün
  • kedi sahipleri, lütfen bu yazacaklarımı dikkatle okuyunuz. çok işinize yarayabilir.
    kristal kedi kumu, bildiğiniz kumların aksine, koku yapmıyor. ve idrarı absorbe ediyor. bu yüzden ara ara temizlik yapmanıza gerek yok. sidiğin tabana sıvaşması sorunu da yok. sadece büyük abdestleri ara ara alıp atıyorsunuz. üzerine kum tanecekleri çok az yapıştığı için, tuvalet deliğine bile atabilirsiniz. kum da haliyle bu yüzden azalmıyor. ve bomba; kum tam olarak 1 ay süreyle işe yarıyor. fiyatı 11 ytl gibi birşey. değil 11 ytl, 31 ytl olsa değer bu rahatlığa. emin olabilirsiniz. bilmeyenlere hayırlı olmasını ümid ederim.
  • kendi kullandığım markayı tam bilmemekle beraber, crystal clear litter pearls isimli bir markanın olduğunu biliyorum. yer olarak da tansaş'ta var.
  • bi ton çeşidi çıkmış bunun da...

migros'ta beş milyona pardon beş ytl'ye bile gördüm ama nedir nasıldır bilemem.

genelde dipte sıvı birikiyor, bu nedenle kurusun, diğer taneler emsin diye şöyle bir karıştırmak gerekebiliyor. bunun dışında pek bi koku yok. ama bence iki haftada bir değiştirmek en güzeli, limon sarısı olmasını beklemek şart değil yani.

ancak kediler alışmakta zorlanabiliyor.
  • bunun direk yuvarlak, minik misketler halinde olanini almamakta fayda var(mis). kum nerede duruyorsa, soz konusu mekan 1. haftanin sonunda kucuk bir plajcik gorunumune burunebiliyor.
  • yaramaz kediler için kullanımı; içinde yüzer hareketler yaparak 'faşata faşata' sesleriyle oynamak şeklinde de olabilmektedir. koku problemini büyük ölçüde çözer.
  • (bkz: silika jel)
    (bkz: silica gel)
  • bazı kedilerin ne yapsanız alışamadığı kedi kumudur.
  • kum değil taş mubarek. benim allahsız iki yaratık zaten bunları görünce abdest mekanında bırakmıyor ki evin her tarafına saçmaya başlıyorlar bu çakıl taşlarını. sonra her ayağa kalktığınızda ayağınızın altına batan şeylerle uğraşıp "zkicem sizi ibinalar yine tuvaletinizle mi oynadınız lan!!" diye bağırıyorsunuz.
  • evimizin biricik kedisi tarafından büyük bir beğeni ile karşılanmış, ilk etapta 2 posta çiş - 1 posta kaka ile selamlanmıştır. icat edenin ellerinden öpmek gerekir gerçekten.