• soyak grubu'nun 2 yıldır yapımına devam ettiği, levent'te bulunan, kristal şekline benzetilmeye çalışılan kule. soyak da 230 milyon dolara finansbank'a satmış bu yeni kuleyi.
  • nedense bana gherkin tower'ı anımsatmaktadır.
  • hayatımda gördüğüm en biçimsiz, şekli şemali adam gibi bir şeye benzemeyen çirkin bina.
    resmen yontulmuş kaya parçasına benziyor.( ha bak bir şeye benziyormuş aslında)
    bu ucubenin statiğini çözmek için ne kafalar yanmıştır.
    bu ne la?
    la bu ne?
    ne bu la?
  • kdv dahil 303 milyon euro'ya resmen yunan nbg grubuna satılmış. finansbank'ın yeni genel müdürlüğü olacakmış. arazisi soyak tarafından 2005 yılında novartis'ten 17 milyon dolara satın alınmış. binanın mimarları pei cobb freed & partners imiş.

http://ekonomi.milliyet.com.tr/…1853357/default.htm
  • mezar taşına benzeyen kule.
    finansbank'a bu yakışır.
  • ne zamandır emeğe, zamana, maliyete saygı diyorum, yazmayayım diyorum, kendimi tutuyorum ama allah aşkına bu binayı kim hayal etti, kim tasarladı, kim çizdi, kim dikti, bunu yapan mühendis-mimar tayfası kör oldu mu olmadı mı çok merak ediyorum...belli ki farklı, fütüristik bir şey olsun istenmiş, yenilikçi, heyecan verici, yaratıcı bir hedefle yola çıkılmış ama o sinerji ellerinde patlamış asdfds yapa yapa bu binayı yapmışlar...bana ne ki, parası benim cebimden mi çıktı, bana giren çıkan bir şey yok diyemiyorum napim bu şehir hepimizin, silüetini korumayı bir borç biliyorum...ellerinizi vicdanınıza koyun ve itiraf edin hadi, itici ve kötü bir yapı olmuş...olmamış yani...
  • istanbuldaki "sıradan" olmayan yegane gökdelen. ödüllü tasarımı ile mühendislik sınırlarını zorlayan şahane bina.
  • finansbank kadar itici bir bina.
  • iç tasarım tamamen dışa nazaran daha bir uzak mekiği kıvamına munasır yapılmıştır
    kartsız hiç bir birime ulaşamadığın yerdır yemek alımı ders girişi gb egıtım derslerinin verildiği ders sınıfları alanı ise tam bir labirent şeklindedir mütamadiyen kaybolma ihtimalizi devam etmektedir
    içerisi gerçektende teknolojik olarak hayal gücünü zorlamıştır
  • (bkz: trafi)
hesabın var mı? giriş yap