• bugünkü maçın ilk yarısında kerem kanter-emircan koşut'tan kurulu u18 milli takım pota altını yerle bir etti.
  • ispanya'da kadrosunda pek çok avrupalı genç yeteneği barındıran cajasol sevilla forması giymekte olan uzun ince bir basketbolcu.
  • hücum gücü iyidir orta mesafe hatta 3 lük atışları bir uzuna göre elit seviyede ayrıca fena atletik bir çocuk bunun yanında wingspan'ıda devasa lottery pick gitmesine kesin gözüyle bakıyorum.
  • 2015 nba draftında ilk 10 sıradan seçilmesi beklenen genç* letonyalı pivot. 2.16 boy ve 2.23 kulaç uzunluğuyla dikkat oyuncu bu sezon sevilla takımıyla çıktığı toplam 44 maçta 10.75 sayı, 4.39 rebound ve 1.02 blok ortalamalarıyla oynuyor. fiziğini güçlendirmesi halinde nba' da kalıcı olabilir.
  • bu sene draft workoutların en iyisi olduğu söylenen oyuncu. öyle ki, lakers'ın 2. sıradan veya philly'nin 3. sıradan kendisini seçebileceği söyleniyor. olmazsa 9'a kadar yolu varmış.
    ya bu adam gerçekten iyi, ya da menajeri sağlam trollüyor ortamı.

bu sene takip edememiştim kendisini, izlediğim kadarıyla eli,yüzü, şutu düzgün klasik uzun avrupalı. aynı zamanda atlet. aslında vesely'nin nba'ye gitmeden önceki partizan yılları gibi oynayan bir adam. asist yeteneği de artısı. yalnız bütün mevkidaşlarına göre en büyük artısı topu çok erken elinden çıkarabilmesi oldu bana göre.
    nba'de ne yapar bilemeyeceğim, ama ilgauskas etkisi yaratabilir belki.

http://bleacherreport.com/…pfs-2015-nba-draft-stock
    http://www.sbnation.com/…ing-workout-against-no-one
  • dostum klitoris demişsin ama bu bildiğin basketbolcu.
  • 2-3 seneye ortalığı yakıp geçecek gibi duruyor.
  • 2015 nba draft'ında uluslararasi oyuncular arasinda en ustten secilmesi beklenen oyuncu.

ozellikle parlak workout performansi sonrasi daha bir gozde konuma geldi ve 3. siradan itibaren cok da gerilere kalmadan secilecegi konusulmaya baslandi.

porzingis'in bu kadar ilgi cekmesinin sebebi sahip oldugu, pozisyonunda kolay esine rastlanmayan ozellikleri. bir 4 numara icin 216 gibi oldukca uzun bir boya ama ayni zamanda oldukca cabuk ayaklara sahip. bir avrupaliya gore standartlarin ustunde bir atlet ve cok iyi bir sutor. ucluklerinde nba menziline sahip ve 216 boyuna ragmen perdelerden cikip sut uzerinden sayi bulabiliyor. cabuk ayaklari ve atletizmi sayesinde savunmada gelistirebilecegi bir potansiyele sahip ancak gucsuz fizigi sebebiyle pota alti savunmasi ve ribauntlar konusunda ciddi sikinti yasiyor.

potansiyel baya yuksek olsa da kafamda sorular var yine de. hucumda ozelliklerinden faydanilabilecegi bir organizasyona gitmesi sart. aksi takdirde zaaflari daha cok tartisilmaya baslanabilir.

bir diger avrupali yildiz adayi icin, ki bence daha iyisi. (bkz: mario hezonja)
  • 2015 nba draft'ında takımına dahil olduğu ikinci saniyede yuhalanan çiçeği burnunda knicks oyuncusu
  • adami yuhaladilar resmen. kariyerine bu kadar kotu bir baslangic yapmasi uzucu oldu.
hesabın var mı? giriş yap