şükela:  tümü | bugün
  • ik start'ın 16 yaşındaki defansif orta sahası. bu sezon takımıyla altısı ilk 11 olmak üzere toplamda 13 maça çıkmış.

adamlara bak 16 yaşındaki çocuğa gayet şans veriyorlar, bizse 20 yaşındaki bruma*'ya şans vermiyoruz ki eleman daha 18 yaşında takımı sporting lisbon ile 13 maça çıkmış; o yaz oynanan u20 dünya kupası'nda da sivrilen isimlerden biri olmuştu. bir de bu norveçlilerin 15 yaşındaki martin odegaard'ı var ki eleman 15 yaşında a milli takımının formasını giydi.
  • ileride büyük bir lige transfer olacağı kesin gibi olsa da vasat takımlarda top koşturacağını sanmıyorum. zaten liverpool izlemeye almış hemen.

norveç şimdilerin belçikası olma yolunda ilerliyor. bundan bi 3-4 sene sonra bu çocuk da norveç milli takımının vazgeçilmez oyuncusu olur. gerçi söz konusu norveç olunca belki seneye de banko oynamaya başlayabilir milli takımda.
  • bugün start-stabaekmaçını izlerken karşılaştığım geleceğin büyük topçusu. norveç'te top koşturduğundan olsa gerek pek ön libero olan mevkisinde işini hallettikten sonra doğru forvete koşuyor bu çocuk. defansif orta saha diye bahsedilse bile aslında gizli forvet denebilir bu çocuk için çünkü şöyle bir bakayım dedim geçmişine, bu sezon 16 maçta 9 gol 3 asist yapmış ki biraz önce 2 gol daha attı 11 oldu gol sayısı.

17 maç 11 gol 3 asist ve bahsettiğimiz kişi bir ön libero. yaşı da 17.

belki ilerde başka takımlarda bu gizli forvetlik mesleğini icra edemeyebilir. sonuçta her ülkede bu kadar rahat oynayamazsın ama bugün gördüğüm kadarıyla stabaektakımı da şu anda ligin ikincisi konumundaki bir takım. onlara karşı bile rahat oynayabiliyorsa bu adam, bir an önce transfer edilmesi lazım başka ülkelere.

(bkz: bir scout'un günlüğü)
  • takımı ik start ile 29'u lig maçı olmak üzere çıkmış olduğu 31 maçta 12 gol atıp 4 de asist yapmış olan 17 yaşındaki norveçli 1,96'lık orta saha oyuncusu.

football manager 2016 profili: http://footballmanagerstory.com/…e-kristoffer-ajer/

dolar: 2,80 tl
    euro: 3,09 tl
  • celtic'e transfer olmuştur.
  • football manager 2016'nın yıldızlarından. cüzi bir paraya alıyorsun, 60 milyona barcelona'ya satıyorsun. mis.
  • geleceğin en büyük yıldızlarından biri olan celtic'in dmc oyuncusu. bu adamı nedense hep barcelonaya yakıştırıyorum busquets sonrası cuk diye oturur sisteme hatta bir adım ileri götürür. niye bizim salak takımlar almazlar böyle adamları anlamıyorum ulan 2 milyon euro bonservisi vardı böyle potansiyelli oyuncuyu zaten zararla satamazsın bir de maaşıda yüksek olmaz oh mis.
  • ciddi bir sakatlık problemi yaşamazsa gelecekte avrupa'nın büyük kulüplerinden birinde forma giyebilecek norveçli wonderkid.

kendisi fm'de de çok iyidir. tam bir dinamodur. takımınıza transfer edin, orta saha konusunda kafanız rahat olur. onu ileride yüksek bir bedelle satabilirsiniz.