şükela:  tümü | bugün
  • evet son günlerde ekşici arkadaşlar sürekli sabahtan akşama dolar kriz muhabbeti yapıyor.
    sevgili ekşiciler. farkındayım ülkenin batmasını istiyorsunuz. vatan hainisiniz.
    evet dolar 3.17 doğru. evet benzin 5tlye dayanmış olabilir. belki ev alışverişi bile pahalı.
    muhtemelen sene içerisinde doğalgaz ve elektriğe zam gelecek (ki her sene gelir bunda şaşılacak ne var?) dolar 3.25 olacak. benzin artacak. ve siz yine kriz diye öteceksiniz burada.
    bakın buraya. size çok basit bir sistem söylüyorum. çıkın bakın sokağa kaç tane bmw görüyorsunuz? çok fazla değil mi? artık çok normal hale geldi bmw almak. ötv kdv diye bikbik ediyorsunuz ama alan alıyor kardeşim. parası var bu milletin. siz de biliyorsunuz olduğunu. ama inançlı olmaları müslüman olmaları sizi rahatsız ediyor.
    ayrıca dolar 1.5tleyken ancak yazarkasa fırlatıyordunuz. artık bmw alamıyorsunuz diye ağlıyorsunuz.
    kimse bana bu ülkede kriz var diyemez kardeşim. çık bak yollara derim. kriz dersen ben bmw var mı ona bakarım. gerisi traş. hadi ben dükkanı açacağım daha aeo.
    ekleme: bazıları gelir adaletsizliği demiş. arkadaşım bu bmwlerin yanında bir o kadar audi mercedes ve vw var. toyota ford hyundai vs.. arabadan bile saymıyorum.
    ekleme: 3000tlyle geçinemiyorum denmiş. 2002de memur maaşı 800 tl değil. şimdi ise bmw aldığın için ihtiyaçlarından kısıp 80 ay taksit ödüyorsun diye şikayet ediyorsun. allah cc. çarpar
    ekleme: dolar üzerinden maaş karşılaştıranlar var. ben sizi hiç anlamıyorum. bu ülkede tl geçerli arkadaşım. türk lirası. dolardan bize ne? sadece fetöcüler sever bu kadar doları.
    ekleme: bazı arkadaşlar özel mesajda taksimde götümü açmamı istemiş. ben size dertlerinin islamla olduğunu söylemiştim.
  • ah be bmwli troll kardeş. haydan gelen, huya gider. o bmwler de gider.
  • bu bilimsellik beni ikna eder.

"caddeler bmw dolu"

bu bilimsel yaklasima cevabim; muteahitler bmw sevdigi icin olabilir mi?
  • kriz yok elhamdülillah.

mesela bizim fabrikada suriyeli işçileri ucuza çalıştırıyor, yemekten namazdan, tuvaletten kırpıp işçilere az mesai ücreti ödeyerek o ayı mutlulukla kapatıyoruz.

bizim fabrikanın sahibi kendisine 5'nci lüks daireyi aldı.
    ekonomimiz süper maşallah.

ooo bu kadar değil tabi.
    mesela bizim fabrikanın sahibi iki oğluna ve kendisine son model lüks araç da aldı. hatta diğer araçları da hala fabrikanın önünde bekliyor.

bu ekşiciler hep provakatör.
    ekonomimiz çok iyi elhamdülillah ne istiyorsunuz mübarekler.

bırakın patronlarımız biraz daha zengin olsunlar.
    zenginliklerine zenginlik katsınlar.

inşallah şu başkanlık sistemi gelir de fabrika sahibimiz de yoluna bakar.
    daha alınacak son model süper lüks daireler var elhamdülillah.
  • caddelerde görülen bmw ile izah edilmeye çalışılan şey. amsterdam'da sokaklar bisiklet dolu. açlıktan ölüp gidiyor zavallılar.

yukarıda yazanlar olmuş ama tekrar etmekte fayda var: gelir adaletsizliği.
  • sokaklarda bulunan araba sayisi veya bu arabalari almak icin sirada bekleyen insan sayisi ile ikna etme cabasi bu yollardan biri degildir. ehonomi coh eyi yaw hic degildir.
  • başlığı oku eksile ve kaç.

(bkz: okumadım bile)