şükela:  tümü | bugün
  • genellikle müteahhitler ve kaçakçılar. inşaat ya resulallah.
  • (bkz: tabi lan manyak mısın)

ülkede kaç milyon insan olduğunun farkında olmayan insan beyanı. elin jipini boşver sen jip alabiliyor musun onu düşün.
  • benim, ama bunu kriz olmadığının ispatı olarak kullanmak nerden çıkıyor? doların 5 yılda 3 katına çıkmasının, aldığım arabanın yıllarca binmeme rağmen türk lirası olarak aynı değerde olmasının hiç mi anlamı yok?
  • ulan kafaya bak adam istiyor ki ülke tamamen bitsin kimsenin kıçında don kalmasın.

mesela o lüks araçlardan biri cem yılmazın. cem yılmaz mı bu ülkenin ortalama gelir temsilcisi?

başlığı açanda ya onur ya da izan yok.
  • kara para aklayanların
  • kriz dediğimiz durumda toplumun bir kesimin zenginleştiğini diğer kesiminin ise fakirleştiğini,
    zengin ile fakir arasında ki uçurumun açıldığını,
    toplumsal kaostan faydalananların hızla yükseleceğini birisi lütfen bu komik arkadaşa anlatsın.
  • büyük çoğunluğu bankaların
  • haklı bir soru. daha geçen cuma bir arkadaşım 120.000 tl’ye sıfır araba aldı. hem de türkiye’deki tüm plazaları tek tek aradı, istediği özellikteki arabayı bulmak için. insan gerçekten hayret ediyor. faizler 1,70-2.05 bandındayken insan gerçekten hayret ediyor.

edit: he amk he 120 binlik araba lüks değil. hepiniz burjuvasınız. asgari ücretli çalışana değil 120bin, şahin bile lüks. hepinizin altında bmw var. yakıt tüketimi veri tabanı başlığına, arabam yok, full akbil yazmış, gelmiş bana mesaj atıyor, 120 binlik araba lüks değil diye. beyin fakiri çerçeve.
  • haklı önerme.

trafiğe çıktığım her an düşündüğüm yegane durum. üstelik yollardaki birçok araç son model. krizi fırsata çevirenler var bir şekilde herhalde.

kendi arkadaşlarımda da görüyorum ki insanlar lüks araç almak uğruna sonsuz ay vadeli kredilere imza atıyorlar.

battı balık yan gider meselesi galiba.

not: 120 bin liraya lüks araç alabileceğini sanmak. güzel kafalar.
  • millet aldıkları araçları götüne mi soksun? hadi diyelim bi şekilde sattı, o amınakodumun arabasını yeni sahibi mi götüne sokacak? o araç öyle yada böyle kaldırımda olacak. madem şöyleyse neden kriz var madem böyleyse neden var goygoyundan bi vazgeçemediniz aq moronları.

t: zenginlerindir.