şükela:  tümü | bugün
  • berbat bir karanlık dönem yaklaşırken mezun olmak üzere olan gençlere tavsiyelerdir. ben 2001 krizi sonrası 2003 te mezun olmuştum. bizim mühendisliklerde üst sınıflarımız emlakçılık veya bankacılık yapıyorlardı. askerliği bitirdikten sonra bile 4-5 ay da zar zor bir işe girmiştim.

benim tavsiyem erkekler için önce askerliği aradan çıkarsınlar. mümkünse yüksek lisans yapsınlar. iş bulana kadar süreci verimli değerlendirsinler. evde sabah ik ilanlarına 1-2 saat bakılıyorsa günün geri kalanı kişisel gelişime ayrılmalıdır.
    eğer ki para kazanma aciliyeti varsa önce yurtdışı nda iş bakılmalı. yabancı dil yoksa (ki bu çok acı) seve seve öğrenilmeli. bir şekilde bütçe yaratılmalı. bunun parası kendini ileride çok rahat çıkaracaktır.

mühendislik bölümleri için kesinlikle bim, leed, pmp gibi giderek önem kazanmaya başlayan konularda nasıl kendinizi geliştireceğinize dair çalışmalara girişin.
    ama kesinlikle umutsuzluğa kapılınmamalıdır.
  • ben .

askerlik mi ?
    yüksek lisans yaparken bir yandan çalışmak mı ?
    sadece çalışmak mı ?
    ...
    iş var mı desen yok .
    zor durum allah yardımcımız olsun .
  • yapabiliyorlarsa yurt dışındaki üniversitelerin yüksek lisanslarına başvurarak oradaki bir projede çalışarak hem öğrenim hemde maddi durumlarını idare edebilirler, biz yapamadık bari siz yapın
  • ben.
    mezun olduktan sonra ülkenin durumunu göz önüne alarak askerliği aradan çıkarayım dedim. ancak askerken durum daha da kötüye gitti ve askerlik öncesi 5 olası iş fırsatım varken(ama hepsi askerlik şartı arıyordu) şu an hiç yok. bende üniversite hayatım boyunca az biraz uğraştığım programlamaya şimdi 4 kolla sarıldım. sonuçta mühendisiz, anlarız. mühendislik dışı olanlar anlamaz demiyorum ama mühendisler çok daha kolay kavrıyor bu sugötürmez(bkz: tdk) bir gerçek.
  • zengin erkek veya kadin bulun evlenin
  • (bkz: kpss)
    (bkz: entry nick uyumu) hic bu kadar yerinde olmamisti.