şükela:  tümü | bugün
 • cok uzak bir memlekette (bkz: narnia) ekonomik darbogazla is basina gelmis bir kralin isler sarpa sarinca onu tahta cikaranlarca alasagi edilmesidir.
 • turkiye cumhuriyeti devletinin amentusudur. 90 yili askin cumhuriyetin iktidarlarinin tek realitesidir.

  biz yurttaslara gidenlerin artindan fatiha okumak dusmektedir. tabi bazilari fatihayi bile hak etmeden gideceklerdir. zaman bize bunu gosterecektir.

  (bkz: sadece bekleyiniz)
 • fatih terim ve galatasaray ile örneklendirilebilecek önerme.
 • kulislerde fısıltı halindeyken yüksek sesle dile getirilmeye başlanmıştır.
 • 2001 krizinde dolar 960 bin liradan 1milyon 161 liraya yükseldi. yüzde 20'ye tekabül ediyor . 1 yıl içerisinde dolar 2.2 den 3.9'a çıktı. yüzde 77 artmış yani..

  o gün büyük kriz vardı bugün yok öyle mi? bunun altından kalmayacaksınız. kalkamamalısınız.
 • bu ülkede yaşayan geri zekalıların yaptığı hataların ceremesini yine akıllı insanlar çekecek, yine akıllı insanlar belki bundan 15-20 sene sonra ekonomiyi tam düzeltmeye başlayacak, yine böyle din bezirganları sahneye çıkıp ülkenin anasını sikecek.

  mezarınıza tüküreceğim.
 • akp nin krizle gideceğini düşünenler yanılıyor. akp türkiye'nin esad'ıdır. (tek farkı akp seçimle geldikten sonra bu yola girmiştir). ülke yerle bir bile olsa bir yere gitmezler. kendilerine oy veren kemik kitlelere bunu nasıl izah edeceklerini, yabancı ülkeler bizi çekemiyor, amerika almanya bir olmuşlar bize oyun oynuyorlar denilince bu kitlelerin tekrar ve tekrar bunlara oy vereceklerini biliyorlar. o yüzden bir yere gitmeyecekler. elde ettikleri tüm makamlardaan kesinlikle vazgeçmeyecekler. ellerinde bulunan büyük bir belediye kazara chp ye geçerse, kayyım atayarak yine o belediyeyi yönetecekler.

  ama ülke adım adım çökecek. ekonomisi, üretimi her şeyi çökecek. bir sabah uyandığımızda kafası çalışanların, elinde imkanı olanların çoktan terk etmiş olduğu bir ülkeyle karşılaşacağız.
 • binlerce yıllık deneyimlerden süzülüp gelmiş, doğruluğu sayısız kez kanıtlanmış güzel ve değerli bir atasözü.

  atasözlerini sevelim.
 • kısmen katıldığım görüş.

  yaşadığımız dönemin farkı halkın şuan lider olarak gördüğü kişiye kayıtsız şartsız bağlılığından dolayı kriz çıksa bile, destekleri sonuna kadar devam edeceğidir. onlar için sevdikleri adam iktidar kalsın da ne olursa olsundur. halk yiyecek lokma bulamadığında sorgulama yetilerini geliştirirse eğer ancak o zaman bu durum geçerli olabilir. aksi durumda kriz de çıksa değişen hiç bir şey olmayacak maalesef.