şükela:  tümü | bugün soru sor
  • intertoy'un bundan bir kaç sene evvel beğenimize sunduğu ama o zaman kıymetini bilemediğimiz, sanırım 3-6 yaş arasına hitap eden kutu oyunu. konusu isminden pek anlaşılamadığı üzere şöyleydi: krokodiş isimli timsah diş doktoruna gider ve olaylar gelişir. tabii bu noktada hitap ettiği yaş grubu dolayısıyla olaylar pek fazla gelişmiyor, olsa olsa krokodiş'in dişlerinin bir kısmı çekiliyordu ki eminim haketmiştir. (haha)

    işte bu ürün hayal meyal hatırlayabildiğim kutusuyla olsun, neşeli şarkısıyla olsun son bir kaç gündür aklımdan çıkmıyor, kulaklarımda her çınladığında ise beni gülmekten yerlere düşürüyor ki bu entry'i de bunu benimle paylaşabilen bir kaç sayılı kişiye hediye etmek isterim. gerekirse adarım. şimdi hep beraber söyleyelim: krokodiş..kroko..krokodişdoktordaaa.
  • fizyolojik olarak diğer tüm timsahlardan farklı olan krokodişi sancılarından kurtarmaktı bu oyundaki amaç. dikkatli olmayı gerektirirdi, zira krokodiş bize celallenip elimizi ısırabilirdi onun dişlerini çekerken.
    oyunu daha heyacanlı hale getirmek için dişleri plastikten değil jiletten olmalıydı, ticari başarısızlığı bu yüzdendir kanımca. rus ruletinin pabucunu dama atabilirdi, "el kapan krokodiş" gayet.
  • bir neslin erken boşalma sorunu yaşamasına neden olan oyundur.

    yok efendim o timsah ağzını kapatacak da, elimi kapacak da diye korka korka bu 2000 model oyunu oynayan nesil şimdi 30 larına merdiven dayamıştır.