şükela:  tümü | bugün
 • bir çok mitte farklı adlarda geçen (örnk: yunan mitinde hecate), pagan üçüz tanrıçasından biridir. (ki sıralama şöyledir; anne, bakire ve kron) insanları kabus'a, tam olarak yaşamın içine iter. kuzgunlar, yılanlar, kargalar, örümcekler.. vb. her türlü sürüngen kronun çevresinde yaşar. kabuslar ve atlar üzerinde egemen kron(ölüm tanrıçası), aniden saldırır ve ölüler ülkesine götüreceği ruhları yakalar.
 • (bkz: korn)
 • ıskandinav ülkelerinin dunyaya "kronum ama para bende" başkaldırışının para birimi.
 • aynı zamanda 5 şilin değerindeki eski bir ingiliz parası
 • 2004 sonbaharında istanbul bakırköydeki metin bisiklet'e bisikletimi toplattırdığım zaman seçtiğim kadro.o zaman kron marka gövdeye tek başına sahip olamıyordunuz-şimdi bilmiyorum nasıl- çünkü aksamıyla birlikte tam bir bisiklet olarak ithal ediliyordu.fakat metin bisiklet ben diğer aksamı ayrı ayrı da satarım diyerek kadroyu shimano xt li lx li ve deoreli toplama bisikletim için kullandı. memnunum şimdi.
 • çoğu kaliteli bisiklet markalarının (scott, whistle, trek, giant, corratec, cannondale...vb.) kadroları gibi, kron'un kadroları da tayvan'da üretilir, yani bu durum, kron'un dandik olduğu anlamına gelmez.

  kron türkiye merkezli bir bisiklet markasıdır, bu da kron'un dandik olduğu anlamına gelmez çünkü türkiye bisiklet piyasasını (özellikle mtb-mountain bike-) canlandırmıştır.
  özellikle ''maddi'' açıdan, giriş / başlangıç seviyesindeki birçok dağ bisikleti kullanıcısı için kurtarıcı nitelikte bir bisiklet markasıdır.
  bu fiyata bu kalitede bisiklet almak kron'dan önce imkansızdı...
  ayrıca kron, off road parkurlarda da gayet sağlam ve stabil bir çizgi çizmektedir.
  yani isteyen başlangıç seviyesinden kron marka bisikleti alır, modifiye eder yarışlara katılır, isteyen şehir içinde hoplar zıplar, merdivenlerden iner, isteyen istanbul'dan başlar antalya'ya bisikletle gider, isteyen de mülayim bir şekilde sahilde bisikletini sürer.

  http://www.eforbisiklet.com.tr/
 • 28-29 tanesinin 1 avro ettiği çek cumhuriyeti parası. 30 kron=1 avro=2 ytl yuvarlaması sayesinde pragda alışveriş yaparken, fiyatları 15e bölerek yaklaşık türk lirası karşılığı bulunabülü.
 • 2005 modellerinde kadrosundan ses geldiğiyle alakalı şikayet edilen, kadro ve parçalarında ses gelmesi gibi bir problem olmadığı taktirde genel itibariyle gayet güzel bir sürüş zevki veren muadillerine göre gayet mantıklı fiyatları olan yerli bisiklet markası.
 • ekipmanlarına göre hiç de ucuz olmayan bisiklet markası. benzer donanımda diğer dünya markalarıyla aynı fiyata satılıyor, bu nasıl bir pazar kazanma stratejisidir anlamış değilim..