• evde tozu akarı (mite) alerjim var. ben nasıl evde kalacağım dediğim durum.
  • koagulasyon bozuklugu
    ve sayesinde vucutta cesitli bolgelerde trombozlar
  • sayılır mı bilmiyorum, hastalıktan çok yapısal bir durum olan kalp kapakçığında mitral valf yetersizliği var. nedense korkmuyorum. evden hiç çıkmadım, sanki virüs bulaşmaz evdeyim diye hissediyorum.
  • konudan bağımsız olarak aklıma gelen bir olayı anlatmak istiyorum.

salgın nedeniyle iş yerine gelen yazıda gebe, engelli, kronik rahatsızlığı olanların idari izinleri düzenleniyordu.

kimi hipertansiyon, kimi astım, kimi obez başvuranları gördüm. hepsine iyi istirahatler dilerim. ama kronik rahatsızlık olarak (bkz: hemeroid) raporunu getirip, idari izinli sayılıp sayılamayacağını soran oldu.
    bu da böyle bir anımdır.
  • hipotroidi ve alerjik rinitim ile listeye giriş yapıyorum.
  • alerjik astım
  • multiple skleroz. gayet iyiyim kendimde hastalık yokmuş gibi hissediyorum yıllar yılı. ama corona ya yakalanırsam ne olurum diye düşünmüyor değilim.
  • bronşitten evrilmiş alerjik astımım bulunmakta. virüsün bana bulaşması halinde kurtuluşum olduğunu sanmıyorum.

edit: bazı arkadaşlar yazıyor bilgi almak için. arkadaşlar uzman değilim ama koronavirüs üst solunum yollarını tahrip eden bir virüs olduğu için astım, koah benzeri üst solunum yolu rahatsızlıklarını taşıyan hastalar için bir tık fazla riskli. mevcut haberler ışığında, korona hastalarının ölürken bilinçlerinin açık aldığını ve adeta boğularak can verdiklerini söyleyebiliriz. tabii ki elde net bir bilgi yok, sadece bu başlığın en beğenilen entrylerinden biri olduğu için açıklamak istedim. hepinize sağlıklı bir ömür diliyorum.
  • tip 1 diabet hellooo
  • benim. fmf, tip 2 diyabet ve hipotiroidi ile katiliyorum. guzel kombo yalniz. unuttuklarimi editlemek zorunda kaldim..
hesabın var mı? giriş yap