şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hepsi tarih alanında ihtisas sahibi genç, dinamik ve idealist bir ekip tarafından temelleri atılmış, ilber ortaylı, halil inalcık, cihan piyadeoğlu ve abdülkadir özcan gibi mühim isimlerin kitaplarını yayınlayarak iddialı bir çıkış yapmış çiçeği burnunda yayınevi.

  "2016 sonbaharında yayın hayatına başlayan kronik kitap, tarih alanında dört önemli eserle türkçe okuruna ‘merhaba’ diyor. yayıncılık dünyasına yeni bir soluk getirecek olan kronik kitap, içerik, tasarım, baskı ve iletişimde en yüksek standartları benimseyerek, türkiye’de yayıncılığın çıtasını yükseltmek üzere yola çıktı. türkiye’de tarihi geniş kitlelere sevdiren ilber ortaylı ve dünyanın en önemli tarihçilerinden halil inalcık’ın eserleriyle güçlü ve yetkin bir tarih kitaplığı oluşturmaya başlayan kronik kitap, sosyal bilimlerden edebiyata, iş kitaplığından popüler bilime okurun ilgi ve merak gösterdiği pek çok alanda kitapseverlere bilginin kapılarını aralayacak. saygın yazarların telif ve çeviri eserlerini okurla buluşturacak olan kronik kitap, yazın ve yayın dünyasının tanınmış yazarlarını bünyesine katmanın yanı sıra, yeni ve parlak isimlere de kitaplığında yer verecek. genç ve tecrübeli kadrosuyla kronik kitap, okuma tutkunlarına güçlü bir selam veriyor: merhaba!"

  osmanlı ve türk tarihi alanında yayınlayacağı değerli kitapların yanı sıra, ikinci dünya savaşı'na kadar uzanan bir yelpazede avrupa siyasi askeri ve tarihi üzerinde de yurtdışında yayınlanmış kült eserleri türkçeye kazandıracaktır.

  henüz yayınladığı eserler:

  ilber ortaylı: "hukuk ve idare adamı olarak osmanlı devleti'nde kadı"

  halil inalcık: osmanlı’da devlet, hukuk ve adalet

  cihan piyadeoğlu: sultan alp arslan, fethin babası

  abdülkadir özcan: 4. murad şarkın sultanı
 • merhum halil inalcık'ın yeni bir eserini yayınlamış olan, yayın hayatına yeni başlamış ve okurlara tarihî kaliteli eserler sunan yayınevi. mezkûr eser: `osmanlı ve avrupa osmanlı devleti'nin avrupa tarihindeki yeri`
 • ikinci dünya savaşı'nın en önemli kaynaklarından birinin türkçeye kazandırılmasına vesile olmuşlar: (bkz: savaş günlükleri)
 • barthold'un ''moğol istilasına kadar türkistan'' adlı eserini tekrar yayımlayıp büyük amme hizmeti yapmış olan yayınevi.
 • yanılmıyorsam yayınlaşmış 35'e yakın kitaplarının hepsi tarih üzerine ve çok önemli eserler.. tarih tutkunları için gümbür gümbür gelen yayınevi.
 • "imzalı" kitaplar satan yayınevi.

  (bkz: #73839421)
 • ilgi çekici kitaplar çıkarıyorlar. takipteyiz.
 • "yeni çıkanlar" rafında basılmış bir kitabını her elime aldığımda tarihe açlığımı doyurmak için soframa konmuş leziz bir tabak yemek kaşıklayacakmışım gibi hissettiren yayınevi. tarih çok satan bir tercih değildir ülkemde ancak bu sefer prangaları kırarız da bu yayınevine daha iyi daha çok eser basması için umut aşılarız..
 • neşrettiği bütün kitapları dopdoludur. özellikle türk tarihi ile ilgili kitapları muhteşemdir. an itibariyle gökbörü'nün izinde'yi alıyorum. kitapla ilgili bilgisi olan yeşillendirebilir.