şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 2016 itibariyle belarus premier liginde kendine yer bulan takım. 2011'de bir grup taraftar tarafından kuruldu, birkaç sezon amatör kümede takıldıktan sonra önce ikinci ligden, sonra birinci ligden yükseldi. belarusçada krumkaç, kuzgun demek. takımın ismi de, logosundan anlaşılabileceği üzere, "kuzgunlar" oluyor.

    kadrosunda 1 rus, 1 özbek, 1 ukraynalı ve 2 de kırgız oyuncu bulunduran kuzgunların macerası özellikle romantik futbolseverler için takip edilmeye değer. takımı düzenli olarak takip etmek muhtemelen çok zor olacaktır ancak laola1.tv, belarus premier liginden bazı maçları yayınlıyor. krumkaçı'yı da görürüz herhalde arada.

    sezonun ilk maçını 2 nisan'da belşina deplasmanında oynayacaklar. belşina, bu sezonun başarılı olması beklenen takımlarından. dolayısıyla krumkaçı'nın mağlubiyeti normal sonuç olur ama belli olmaz, krumkaçı adının olduğu her yerde umut vardır. *

    o değil de "kuzgunlar" diye takım adı mı olur oğlum ya. tamam güzel bir proje yapmışsınız, çoğu insanın hayalini gerçekleştirip takım kurmuş ve ta birinci lige kadar çıkartmışsınız da kuzgunlar futbol kulübü nedir amk. slav ülkesinin şanına yakışır şekilde lokomotifli, torpedolu, enerjili, gazlı bi' şey yapsaydınız ya.
  • 2017 yılında 16 takımlı belarus premier ligi'nde sezonu 13'üncü sırada bitirmesine rağmen borçları ve lisans alamaması nedeniyle iki lig birden düşürülen takım. zaten bir taraftar oluşumuydu, yakın zamanda muhtemelen tarihin tozlu sayfalarına karışırlar.