• aroma control modelini 15 yıl önce aldığım ve hala ilk günkü performansı ile çalışan, bir kez olsun herhangi bir arıza ya da sıkıntı çıkarmayan kahve makinamızın üreticisi.

çok net hatırlıyorum, 135tl'ye almıştım. o zamanın döviz kuru ile yaklaşık 200 dolara denk geliyordu. bugünkü kurla 1,500tl'den fazla :(

edit 1: nisan 2023 itibariyle 3,800 tl'den fazla :((

edit 2: haziran 2023, yaklaşık 5,200 tl
  • kapital sistemin "her şey bozulmak için üretilir." mantığının çok ötesinde 35 yıldır tık demeden çalışan mixerler üretmiş firma.
    hastasıyız.
  • kahve için urettikleri ürünler avustralyalı kahve delileri arasında** kraps, amerikali kahve delileri arasında* arasında ise craps olarak bilinen, küçük ev aletleri üreten alman menşeili ama fransız tefal tarafından satın alınmış firma.

"kesinlikle" en iyi espresso makinelerini üreten şirket "değildir". hatta oldukça kötü espresso ve filtre kahve makineleri üretir. ama alım gücü ve kahve makinesine ayrılan butçe itibariyle, markanın da yarattığı guvenin gazıyla tercih edilebilir*

bu firmanın kahveye dair ürettiği ürünlerden şu kahve öğütücüsü bile firmanın kahve makineleri serisi hakkında bir fikir edinmenize yetecektir --> http://www.kivahan.com.tr/…rum/showthread.php?t=143

dipçik not: ulen şimdi kimbilir kaç kişi okuyacak bunu, halbusike gittigidiyorda "10 numara bir alet, cafeye uygun" diyip rahatlıkla yutturup satabilirdim ben bunu. kahvedeliliği ve milleti bilinçlendirme ruhu ile enayilik yarışıyor işte napalım, fotofinis belirliycek sonucu.
  • bu sabah kahvaltıda omlet hazırlarken annemdeki 55 yıllık mikserini kullandığım marka. günümüzdeki tüketim kültürünün ve sikko ürünler üreten markaların antitezi gibi.
  • kaliteli elektrikli ev aletleri uretlen alman firma. mikser, utu, tarti vb. $eylerde cok kaliteli bir markadir.
  • 25 yıldır makine gibi çalışan (tıkır tıkır veya krupkrupkrupkrup) emektar mikserimizin markası.
  • bir tartısını evimizde tam 30 senedir kullandığımız irlanda şirketi. 30 senedir tık demeden çalışan tartıda made in republic of ireland yazması ilginç lakin ilk defa irlanda malı bir ürün görüyorum, viski ve bira dışında.
  • yurtdışındaki harika öğütücü ve kapsülsüz makinalarını buraya getirmeyerek bizi mağdur eden markadır. 10 yıllık filtre kahve makinamızı temizlerken su kaçırarak yakmıştık. daha sonra 500tl lik sözde ünlü italyan markasının manuel espresso ve filtre kahve makinasını aldık ama sonuç hüsran çıkınca tekrar yadigar krups'a dönüp 100tl'lik tamir ile 15 senedir çatır çatır çalışan kahve makinası markasıdır. manuel espresso ve öğütücülerden de getirmesini umuyoruz
  • evimde, babamdan kalma made in west germany olan bir çay-kahve makinesi var. yapım yılı 1969. hala canavar gibi çalışıyor. efsanedir benim gözümde. lakin yeni ürünleri nasıl hiç bilmiyorum. bi ara üşenmezsem caps ekleyeceğim.
  • ea8105 kahve makinesini aldığım ve memnun kaldığım, alman firması. cihaz benzerlerine göre daha hızlı, daha sessiz ve oldukça güzel espresso yapıyor.
    (bkz: amazon.de)
hesabın var mı? giriş yap